Su karštos kavos puodeliu žmogus atrodo geresnis

Su karštos kavos puodeliu žmogus atrodo geresnis

Žmogus, rankose laikantis garuojančios kavos puodelį, atrodo daug geresnis už tą, kuris laiko puodelį kavos su ledukais. Apie tai rašoma amerikiečių žurnale „Science“.

Jeilio universiteto ( Yale university) mokslininkai analizavo, kaip šiluma ar šaltis veikia žmones bei jų bendravimą. Buvo išskirtos dvi savanorių grupės. Pirmoji grupė turėjo vertinti žmones su karštos kavos puodeliu rankose, antroji – su šaltuoju gėrimu. Išaiškėjo, jog šaltą kavą laikantys žmonės buvo įvertinti kaip šalti, uždari asmenys, o pirmoji savanorių grupė delnuose laikiusius puodelį garuojančios kavos įvardijo priešingai – šiltais, mielais ir dosniais.

Tie patys savanoriai dalyvavo kitame eksperimente, kur turėjo laikyti karštą arba šaltą daiktą. Vėliau buvo siūloma išsirinkti sertifikatą draugui arba dovaną sau. Pasirinkę šiltą daiktą, dažniau rinkosi sertifikatą draugams, o prisilietę prie šaltojo – dovaną sau.

„Fizinė temperatūra – tai ne šiaip metafora. Ji daro įtaką tam, kaip mes priimame aplinkinius, o taip pat ir mūsų bendravimui su jais“, – tvirtina vienas tyrimo autorių daktaras Johnas Bar. Mokslininkai taip pat įrodė, kad šilumos arba šalčio pojūtis padidina centrinės nervų   sistemos aktyvumą. Pažeidus galvos smegenis, kyla problemų bendraujant bei pasitikint žmonėmis.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: rian.ru
Nuotrauka: www.thecoffeemakers.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną