Stiprinama kiniškų maisto produktų kontrolė

Stiprinama kiniškų maisto produktų kontrolė

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad konditerijos gaminių, šokolado, sausainių ar bandelių, kurių gamybai dažniausiai naudojami pieno milteliai, į Lietuvos rinką iš Kinijos importuota nebuvo.

VMVT tęsia sustiprintą valstybinę kontrolę, tikrindama, ar į Lietuvą nebuvo įvežta negyvūninių maisto produktų iš Kinijos, kurių sudėtyje galėtų būti pieno miltelių. Nustatyta, kad 2008 m. iš Kinijos buvo importuoti karameliniai saldainiai, kramtomoji guma, makaronai, pomidorų pasta, sūdyti kelmučiai, konservuoti ananasai, abrikosai, braškės, vaisių kokteiliai, konservuoti kukurūzai, sojos baltymų izoliatas, razinos, žemės riešutai, citrusiniai vaisiai, maisto priedai, grybai, arbata, prieskoniai.

Europos Komisija (EK) vakar dienos (rugsėjo 25 d.) posėdyje pasiūlė uždrausti importuoti visus Kinijoje pagamintus produktus vaikams, kurių sudėtyje yra sauso pieno. Europos Sąjungos (ES) atsakingos tarnybos tikrins visus maisto produktus, įvežtus iš Kinijos, kurių sudėtyje yra pieno.

Toks sprendimas – ES reakcija į didelį rezonansą pasaulyje sukėlusį maisto saugos pažeidimo atvejį, kuomet į vaikams skirtus pieno produktus buvo dedama toksinė medžiaga – melaninas. Kinijoje tūkstančiai vaikų susirgo, yra ir mirties atvejų.

Nors ES neimportuoja pieno produktų iš Kinijos, į draudžiamų maisto produktų sąrašą bus įtraukti ir kai kurie konditerijos gaminiai – šokoladas, sausainiai, kiti maisto produktai, kurių sudėtyje yra pieno. Patvirtintos griežtos draudimo priemonės nuo šiandien įsigalios visoms Europos Sąjungos valstybėms, nors kai kurių kinietiškų maisto produktų importą jau uždraudė Italija ir Prancūzija.

VMVT informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną