Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Spraginti kukurūzai ir gazuoti gėrimai – tikras kalorijų užtaisas

2009-11-26
Paskelbk savo straipsnį

Kino teatre ko gero kiekvienam teko lankytis. Vos įžengus pro duris užuodžiame spragintų kukurūzų kvapą. Kas gi galėtų jam atsispirti? Tai pamėgtas kinomanų užkandis. Vis dėlto šiais skanėstais bei gazuotais gėrimais piktnaudžiauti nederėtų...

Neseniai amerikiečių Viešųjų interesų mokslinio centro specialistai nustatė, jog vidutinėje porcijoje spragintų kukurūzų ir gazuoto gėrimo puodelyje kalorijų tiek pat kiek trijuose Mc Donald‘s mėsainiuose.

Ištyrus dviejų didžiausių JAV kinoteatrų tinklų užkandžių asortimentą, paaiškėjo, kad vienuose sprangintų kukurūzų ir gazuoto gėrimo derinys turėjo net 1610 kalorijų ir 60 gramų riebalų, tuo tarpu kitame tinkle pardavinėjami analogiški deriniai: 1030 kalorijų ir 57 gramų riebalų. Dietologus tokie skaičiai tiesiog abstulbino. Toks kalorijų ir riebalų kiekis gali pakenkti širdžiai. Pavyzdžiui, spragintų kukurūzų porcija turi tiek pat kalorijų kiek du pakeliai sviesto. Išaiškėjo, jog kalorijos slypi ne pačiuose kukurūzuose, o spraginimo procese: dažniausiai kukurūzams spraginti naudojamas kokoso aliejus. Jei kukurūzai spraginami ant rapsų aliejaus, tai ir juose slypintis kalorijų kiekis panašus, tačiau juose mažiau riebalų.

Matyt vertėtų priminti, kad ne visada užkandžiai būna nesveiki, tiesiog jie derinami su priedais, kurie sudaro didžiausią kalorijų kiekį. Prieš kurį laiką taip pat amerikiečių mokslininkų atliktas tyrimas įrodė, kad spraginti kukurūzai, be cukraus, druskos ir aliejaus, turi šešis kartus mažiau kalorijų nei bulvių traškučiai. Taigi, belieka pasamprotauti, kad kiekvieno teisė rinktis – ar riebesnį, ar sveikesnį produktą. Kai kitą kartą eisite į kiną, atkreipkime dėmesį į tai, ką valgome, ne visada gardus ir atrodantis iš pirmo žvilgsnio lengvas užkandis yra išties toks nekaltas...

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija