Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šokoladiniai gėrimai padeda protiniam mąstymui

2009-05-24
Paskelbk savo straipsnį

Šokoladas turi daug antioksidantų – šis saldus malonumas pagerina ir nuotaiką. Pasirodo, kad tai ne vienintelės teigiamos šio saldumyno savybės.

Neseniai mokslininkai paskelbė, kad produktai, kuriuose daug kakavos padeda susikaupti bei geriau atlikti protinių pastangų reikalaujančias užduotis. Crystal Haskell iš smegenų, našumo bei mitybos mokslininkų tyrimų centro Nothumbria universitete sakė: „Buvo įrodyta, kad maisto produktai, kurių sudėtyje yra daug kakavos flavanolių, esančių šokolade pegerina smegenų kraujotaką. Taip pat įrodyta, kad augalų, turinčių flavanolių, vartojimas gerina protinių pastangų reikalaujančių užduočių sprendimo našumą. Norime išsiaiškinti ar kakavoje esančios medžiagos veikia taip pat.“

Tyrime dalyvavo 30 suaugusių žmonių, nesergančių jokiomis ligomis. Skirtingomis dienomis jie išgerdavo kakavos gėrimų, į kurių sudėtį įėjo 520 mg arba 993 mg kakavos flavanolių. Eksperimento dalyviams buvo pateikta daug protinių užduočių, pavyzdžiui skaičiuoti nuo 999 atvirkštine tvarka kas tris skaičius.

Tyrimo dalyviai tomis dienomis, kai išgerdavo kakavos gėrimų su 520 mg arba 993 mg flavanolių, su aritmetinėmis užduotimis susidorodavo geriau. Taip pat žmonės teigė, kad jie mažiau pavargdavo protiškai. Pasibaigus tyrimui David Kennedy komentavo, kad pirminiai vaistai buvo gaminami augalų pagrindu, o vėliau paversti pagaminti sintetiškai – dauguma vaistų gali paveikti mūsų smegenis. Tuo tarpu šio tyrimo rezultatai įrodo, kad žoliniai ekstraktai bei augalinės kilmės cheminiai junginiai, kurie gaunami su maistu gali pagerinti pažinimo rezultatus bei nuotaiką.

Taigi pasirodo, kad ne veltui studentai, kamuojami sesijos - pasiruošimo egzaminams vargų, neretai valgo šokoladą, tai padeda atsispirti nuovargio spąstams, o dabar kakavos teigiamas poveikis įrodytas ir moksliškai. Jei jums būna sunku susikaupti, o darbas reikalauja daug protinių pastangų – pamaloninkite save kakavos puodeliu.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotraukos:
Meniu.lt informacija