Šokite ir išgelbėkite pasaulį

Šokite ir išgelbėkite pasaulį

Vienas multimilijonierius, pasivadinęs Dr. Žemė, Londone įkūrė naktinį klubą, kurio tikslas labai kilnus – išgelbėti pasaulį. Viskas, ką turite padaryti – šokti. Pasitelkus aukščiausias technologijas klube įrengtos grindys, kurios judinamos generuoja elektros energiją. Tokiu būdu pagaminama iki 60 proc. elektros, kuri sunaudojama šiame naktiniame klube. Klubas, duris atvėręs visai neseniai, sulaukė gana didelio žmonių ir žiniasklaidos susidomėjimo.

Klubo savininkas – 35 metų verslininkas Andrew Charalambous, kurio turtas įvertintas apie 100 milijonų svarų. Klubo įrengimas kainavo apie 1 milijoną svarų. Vyras komentavo, jog be specialių grindų jie dar turi iš žurnalų pagamintus stalus bei sienas iš senų mobiliųjų telefonų ir kompaktinių plokštelių.

Andrew pasakojo, kad iki šiol žaliųjų judėjimas rėmėsi idėja „nevažiuok, neskrisk“. Jo manymu, ši pozicija nėra teisinga. Vyras teigė, kad du žmonės iš Brazilijos specialiai atskrido į klubo atidarymą ir būtų netikslinga jiems aiškinti, kad taip daryti nevalia – juk šią žinią dienos pabaigoje jie paskleistų milijonams. Taigi Andrew pasisako už judėjimą bet kokia forma. Esmė ne tik grindyse. Visa klubo koncepcija yra siejama su ekologija. Prie to prisideda ir vėjo turbinos bei saulės baterijos. Tualetai įrengti taip, kad nereikėtų vandens. Be to, naktiniame klube naudojamas lietaus vanduo, tiekiami ekologiški vynai.

Deja, kiti žalieji šio klubo koncepcijos nepripažįsta. Ruth Ruderham, „Friends of the Earth“ vadovė, tikino, jog klubas be jų leidimo naudoja logotipą. Be to, „Club4Climate“ veikla nesusijusi su „Friends of the Earth“ projektais, siekiančiais sumažinti dvideginio išmetimą į orą, todėl jie nepriims jokių dovanų ar aukų.

Tai ne pirmas kartas, kai įkuriamas toks „žalias“ klubas. Olandijoje (Roterdamo mieste) ir Didžiojoje Britanijoje (Londone) jau veikia keli klubai, kuriuose įmontuotos panašiu principu veikiančios grindys, tačiau būtent „Klubo už klimatą“ („Club4Climate“) savininkas paskelbė įkūręs pirmą ekologišką klubą pasaulyje ir dėl to sulaukė neigiamo atsako iš klubo „Surya“ („Saulės dievas“) vadovų, kurie pradėjo veiklą kur kas anksčiau.

Belieka tik spėlioti, ar ekologiškas naktinis klubas yra tik dar vienas reklaminis triukas, ar iš tikrųjų Dr. Žemė nori išgelbėti pasaulį.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: guardian.co.uk
Nuotraukos: ecostreet.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną