„Skrajojantis olandas“ – nauja kavinė senamiestyje (Vilnius)

„Skrajojantis olandas“ – nauja kavinė senamiestyje (Vilnius)

Pačiame sostinės senamiestyje, Bokšto g. 3, duris atvėrė nauja kavinė intriguojančiu pavadinimu – „Skrajojantis olandas“. Joje lankosi tiek bohemos atstovai, tiek valdininkai. Apsilankiusius stebina interjeras bei jaukumas, kuris vilioja sugrįžti.

„Skrajojančiame olande“ pasijusite kaip namie. Šeimininkai patys dekoravo mažas ir jaukias patalpas, po kaulelį surinkto bei įgyvendino idėjas: atidengta mūrinė siena palikta autentiška, nerestauruota, laikraščiais apkrauta ąžuolo statinė, padovanota prancūzų vyndario iš Langedoko regiono, odinės sofos, kėdės iš Olandijos, įmantrūs šviestuvai, aptraukti medžiaga arba dekoruoti spalvotu stiklu. Sienas puošia nuotraukos iš Indijos – parodos bus atnaujinamos kas mėnesį.

Gera žinia išalkusiems naktį – virtuvė dirba visą parą. Nesitikėkite rasti standartinio valgiaraščio – kavinėje gaminama iš kuo šviežesnių produktų, nešaldytos mėsos bei žuvies, o receptus kūrė patys šeimininkai. „Neseniai pas mus buvo organizuojamos „stintų dienos“. Net nesuskaičiuočiau, kiek per savaitę jų pagaminome. Stintų sezonas tęsiasi iki vasario pabaigos, tačiau ne visada jų gauname. Iš užkandžių lankytojai jau spėjo pamėgti karštas cukinijas, keptą „Zanavykų sūrį“ (skirtas 2–4 žmonėms), didžiąją pupų užkandėlę (virtos, užkeptos pupos su česnaku, svogūnais, porais). Visada turime vištienos troškinio bei vištienos krūtinėlės su špinatų padažu. Taip pat verta paragauti žaliųjų salotų su ožkų pieno sūriu ir vytintais pomidorais. Turime ir dienos patiekalą bei labai skanų obuolių pyragą, gaminamą pagal specialų receptą. Visi vynai, sultys ir daugelis produktų vežami iš mažų Italijos bei Prancūzijos gamintojų. Kadangi virėjai produktų negaili, žmonės sugrįžta“, “- komentavo kavinės savininkai.

Kavinėje taip pat galima atsigerti kokteilių, čia pat ruošiamo karšto vyno (kaitinamas su prieskoniais (gvazdikėliais), rudu cukrumi, citrina, apelsino žievele). Pirmame aukšte yra apie 30 vietų erdvė, o rūsyje įrengtos dvi jaukios salės, ypač pamėgtos porelių. Savaitgaliais į „Skrajojantį olandą“ susirenka nemažai žmonių. Ateityje šeimininkai planuoja rengti renginius, įvairias degustacijas, parodų pristatymus. Ketvirtadienis kavinėje – sveikos mitybos diena. Tądien virtuvės meistras siūlo specialiai pagamintų vegetariškų, mažai apdorotų patiekalų. Taigi apsilankyti tikrai verta.

Daugiau apie kavinę>>

Elena Germanovič
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną