Skaudi realybė arba didėjančios maisto kainos

Skaudi realybė arba didėjančios maisto kainos

Lietuvos gyventojai maistui išleidžia apie ketvirtadalį pajamų. Didėjančios kainos ne vieną privertė pakeisti maisto racioną, atsisakyti kai kurių maisto produktų ar ieškoti pigesnių, bet kokybiškų pakaitalų. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenimis, 2008 metais, palyginus su 2007 m., maisto produktai ir nealkoholiniai gėrimai pabrango 16,8 proc., skaičiuojant pagal vartotojų kainų indeksą. Šis rodiklis didžiausias grupėje, t. y. maisto produktų kainų augimas šiais metais buvo didžiausias. Restoranų, kavinių bei viešbučių sferoje kainos šoktelėjo 14,1 proc.

Pasirodo, ne tik Lietuvos gyventojai kenčia nuo didelės infliacijos. Su panašia problema susidūrė ir italai: dauguma jų pakeitė dienos maisto racioną. Apie tai pranešė Italų žemdirbių konfederacija. Net 60 procentų italų šiemet gamino maistą naudodami pigesnius ingredientus, tuo tarpu 35 procentai sumažino perkamo maisto kiekį. 3 procentai italų pradėjo pirkti blogesnės kokybės maisto produktus.

Apie 40 proc. Italijos gyventojų nuo šiol mažiau perka vaisių bei daržovių, 36 proc. vartoja mažiau duonos, 39,5 proc. nebegali nusipirkti jautienos. Konfederacijos duomenimis, makaronų, pieno produktų bei paukštienos gaminių suvartojimo rodikliai išaugo. Nepaisant mažiau perkamo maisto, išlaidos maistui padidėjo 2,5 proc. per pirmuosius šešis 2008 metų mėnesius. Šiuo metu italai maistui vidutiniškai išleidžiama 482 eurus per mėnesį.

Dėl didėjančių maisto kainų italai rengė net streikus, kurių metu nemokamai buvo dalinama duona. Neseniai taip pat vyko panašus protestas: žmonės buvo raginami nepirkti duonos parduotuvėse. Kainos Italijoje neatsilieka nuo lietuviškųjų: kasmet makaronų kainos šokteldavo apie 24,7 proc., o duonos kainos padidėdavo 12,9 proc.

Elena Germanovič
Šaltiniai: italymag.co.uk; stat.gov.lt
Nuotrauka: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną