Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vienas maisto prekybos centras uždarytas - kuris sekantis?

2011-03-10
Paskelbk savo straipsnį

Tik vakar Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė apie, dėl nustatytų pažeidimų, uždarytą prekybos centrą „Norfa“. Iškart po šio pranešimo sekė informacija apie grubius prekybos tinklo „Iki“ ir „Maxima“ pažeidimus. Galvojate pirkdami mokate už tai, kas parašyta ant etiketės? Pagalvokite dar kartą.

Pirk prekę lietuvišką...bet prieš tai išsiaiškink ar ji tikrai iš Lietuvos

Į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą kreipėsi vartotojas informuodamas, kad UAB „Palink“ prekybos centre „Iki“ (Šeškinės g. 32, Vilnius), pirko nugarinę be kaulo, kuriai buvo taikoma akcija, tačiau šalia kainos vitrinoje nebuvo nurodyta mėsos kilmės šalis. Paklausus pardavėja atsakė, kad mėsos kilmės šalis – Danija, tačiau etiketėje, kuri klijuojama ant pasvertos mėsos, buvo nurodyta, kad kilmės šalis Lietuva. Pirkėjui kilo įtarimų, ar minėtame prekybos centre neklaidinami pirkėjai, nurodant neteisingą mėsos kilmės šalį.
Po patikrinimo Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai vartotojo pranešime nurodytą informaciją pilnai patvirtino.

Gamintojo į prekybos centrą pristatytos mėsos etiketėje kilmės šalimi nurodoma Danija.  Tuo tarpu „Iki“ prekybos centre ant vakuuminių pakuočių buvo klijuojamas prekybos centro ženklinimo lipdukas, kuriame produkto kilmės šalimi jau nurodoma Lietuva, o gamintoju įvardijama UAB „Palink“. Be to, prekybos vitrinoje pirkėjams buvo pateikta informacija, kad prekiaujama lietuviška kiauliena.

Pavojingų pesticidų koncentracijos normos agurkuose viršytos 2,5 karto 

Vykdant augalinio maisto produktų stebėsenos programą, prekybos centre „Maxima“ buvo atrinkti ispaniškų ilgavaisių agurkų, išaugintų po danga, mėginiai.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad  agurkuose pesticido dichlorvoso, įtraukto į „pavojingų“ biocidų sąrašą, koncentracija 2,5 karto viršija didžiausią leidžiamą koncentraciją. Pesticido koncentracija agurkuose sudarė 0,05±0,025 mg/kg, tuo tarpu kai didžiausia leistina norma - 0,01 mg/kg.

Remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateikta laboratorinių tyrimų išvada, minėti agurkai yra nesaugūs ir netinkami vartoti. Todėl UAB „Maxima LT“ įpareigota minėtą ilgavaisių agurkų siuntą skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.   

Ką daryti?

Žiniasklaidai tiek daug dėmesio skiriant sveikam/nesveikam maistui vis dažniau kyla klausimas - ar išvis dar ką nors galima valgyti arba „visas maistas nesveikas“? Ne visai tiesa, tačiau, kad norint gaminti maistą iš sveikų/„švarių“ produktų teks pavargti (o greičiausiai kuo toliau, tuo labiau) - neginčyjamas faktas.

Nors po anksčiau pateiktos informacijos patarimas pasirodys „ne vietoje“ - stenkitės pirkti vietinius produktus ir dėl aplinkosauginio aspekto (didžiuliai kiekiai pervežimui sunaudojamų degalų) ir dėl skoninių bei maistinių savybių. O ar perkate tikrai šviežią, sąžiningai užaugintą, sveiką mėsą ir kitus produktus galite būti tikri tik tuomet, kai žinote iš ko perkate ir pasitikite žmogumi ar įmone.

MENIU.LT informacija
Nuotrauka: inmagine.com

2011 03 10