Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mokslininkai sukritikavo įžymybių sveikatinimosi idėjas

2011-01-28
Paskelbk savo straipsnį

Iš didelio rašto, kartais galima išeiti iš krašto. Ši patarlė labiausiai tinka apibūdinti, kai kurių pasaulinio lygio įžymybių eksperimentus su sveikata ir išvaizda. Kvailiausi garsenybių patarimai, kaip sveikai gyventi, neseniai buvo viešai sukritikuoti Didžiosios Britanijos mokslo populiarinimo organizacijos.

Mokslinė organizacija SAS ( Sense About Science ) kasmetinėje ataskaitoje, kurioje skelbia kvailiausius prasimanymus, atskleidžia aktorių, popmuzikos žvaigždžių ir kitų garsenybių patarimus dėl dietos ir mankštos. Vienas iš šios ataskaitos tikslų – padėti visuomenei susigaudyti, jog ne viską, ko griebiasi garsenybės, norėdamos gerai atrodyti, reikėtų priimti už „gryną pinigą“.

SAS pateiktoje ataskaitoje pateko įžymybės nešiojančios silikonines apyrankes, esą suteikiančias energijos, manekenė Naomi Campbell, aktoriai Ashtonas Kutcheris ir Demi Moore, kurie esą praktikuoja dviejų savaičių trukmės „organizmą valančią“ dietą, kurios pagrindas: klevų sirupas, citrinos ir pipirai. Žymi manekenė apie šios dietos efektyvumą, valant organizmą pasakojo, interviu, JAV televizijos laidų vedėjai Oprah Winfrey, metu.

Mokslinė organizacija SAS ataskaitoje tvirtina: „Daugelyje tokių pranešimų propaguojamos teorijos, terapijos ir kampanijos, neturi jokio mokslinio pagrindo.“

Didžiosios Britanijos pop atlikėja Sarah Harding, leidiniui „Now“ pasakojo apie savo „atradimą“. Populiari atlikėja teigia barstanti savo maistą medžio anglies grūdeliais: „Jie neturi jokio skonio ir panašu, jog sugeria visas nuodingąsias medžiagas mano organizme“.

Chemijos mokslininkas Dr. Johnas Elmsley paprašytas pakomentuoti tokį pareiškimą, pabrėžė, jog aktyvuota medžio anglis iš tikrųjų pasižymi toksiškų medžiagų sugėrimo savybėmis, tačiau pridūrė, kad ją įprasta naudoti dujokaukėse bei nutekamųjų vandenų valymo įrenginiuose.   „Kalbant apie mitybą, mūsų organizmas yra pajėgus pašalinti kenksmingas medžiagas pats, tad anglis yra nereikalinga“ – teigia mokslininkas.

Daugiausiai SAS dėmesio susilaukė kovų meistro Alexo Reido teiginys apie pakartotinį spermos įsisavinimą. Dienraščiui „The Sun“ sportininkas teigė prieš svarbias rungtynes „reabsorbuojantis“ savo spermą.  

„Vyrui labai naudingas seksas, kai jis neejakuliuoja, aš tikiu, kad sėkloje yra labai daug maistingų medžiagų. Šaukštelis sėklos prilygsta mėsos kepsniui, kiaušiniams, citrinoms, apelsinams. Aš pats reabsorbuoju savo sėklą ir jaučiuosi labai gerai“ – savo įžvalgomis dalinasi sportininkas.

Mančesterio universiteto vaisingumo tyrėjas Johnas Aplinas, komentuodamas sportininko pasisakymą teigia, jog sėkla negali būti reabsorbuojama, spermatozoidas žūva po kelių dienų, o maistinė vertė išties nedidelė.

Kad visuomenė nebūtų klaidinama neįtikėtinais patarimais sveikatos srityje, SAS organizacija siūlo vadovautis „lengvai įsimenamais patarimais“ padedančiais filtruoti įžymybių pareiškimus:

Produktų be chemikalų nėra, viskas sudaryta iš cheminių medžiagų, vienintelis klausimas – iš kokių?; „Šlakų šalinimas“/detoksikacija tėra reklaminis triukas: organizmas gali apsivalyti be brangių priemonių ir detoksikuojančių dietų; Nėra reikalo dirbtinai didinti kūno energiją, organizmas geba pilnai funkcionuoti pats; Organizmo energiją ir fizinę būklę lemia maistas ir sportas, nėra jokių paprastesnių būdų „apeiti“ šią taisyklę.


MENIU.LT informacija
Parengė: Upė Katinaitė
Nuotrauka: inmagine.com
Šaltinis: Reuters.com

2011 01 28