Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Kaip išsirinkti tinkamą arbatinuką? (naudinga)

2010-02-08
Paskelbk savo straipsnį

Jei mėgstate parymoti prie arbatos puodelio, dažnai ja vaišinate svečius, būtina pasirūpinti ne tik gera arbata, tačiau ir įsigyti tinkamą arbatinuką. Keletas praktiškų patarimų:

* Arbatinukas turi sietelį nosies pradžioje. Taip į puodelį nepateks arbatžolių. Prieš pirkdami arbatinuką, pakelkite dangtelį ir pažvelkite į vidų. Geriausia, kai yra keletas pakankamai didelių skylučių. Jei skylutės bus mažos – jos greit užsikimš arbatžolėmis.

* Tinkamas dydis ir talpa. Ją parinkti gana lengva: arbatinuko tūrio turi užtekti vienam arbatos gėrimui, ar tai būtumėte tik Jūs ar visa Jūsų šeima. Arbatinuke po to neturėtų nieko likti, jog nekiltų pagundos gerti seną arbatą. Vienam žmogui pakanka apie 300 ml.

* Patvarus dangtelis. Jis turi gerai laikytis. Europietiškuose modeliuose yra specialus fiksatorius, siekiant apsaugoti dangtelį nuo atsitiktinių kritimų.

* Ant dangtelio yra maža skylutė garams išeiti. Su jos pagalba galite patikrinti ar dangtelis gerai priglunda prie arbatinuko: užplikę arbatą uždenkite dangtelį, užspauskite pirštu skylutę ir papūskite į auselę, dangtelis turi šiek tiek pakilti.

* Arbatinukas sulaiko lašus. Iš karto, kai nustojate pilti arbatą, ji toliau nebevarva. Tai labai svarbu, nes šiandien gaminama daug arbatinukų, kurie deja, nesulaiko lašų, bet žmonės negali atsispirti jų grožiui.

* Patogi rankena. Ji turi būti rankos pločio, netaisyklingos formos, praplatinta viršutine dalimi.

Reikėtų žinoti dar vieną dalyką, svarbu iš ko pagamintas arbatinukas. Populiariausi - porcelianiniai, moliniai arba stikliniai. Porcelianiniai arbatinukai įvardyjami, kaip idealiausi arbatos plikymui. Porcelianas greitai įšyla ir sulaiko šilumą geriau nei stiklas ar keramika. Arbatinuke arbata išlieka karšta net apie 15-20 minučių. Jame dažniausiai plikoma juoda arbata, tuo tarpu žalia – moliniuose arbatinukuose. Vis dėlto porcelianinis arbatinukas yra universalus.

Kiniškai arbatai geriausiai paruošti tinka molinis arbatinukas. Dažniausiai jame plikomas ženšenis bei kitos kiniškos arbatos. Kiniški tamsiai raudono molio arbatinukai populiarūs visame pasaulyje. Jie yra vertinami dėl kai kurių savo savybių: jie neskyla nuo karšto vandens, leidžia mėgautis tikru arbatos kvapu ir skoniu, kadangi jo nekeičia. Moliniai arbatinukai leidžia arbatai kvėpuoti, palaiko temperatūrą. Šis arbatinukas greitai sugeria arbatos kvapus, todėl patartina viename arbatinuke plikyti tik vieną arbatos rūšį.

Jei nuspręsite pasirinkti stiklinį arbatinuką, turėtumėte kai ką žinoti. Nors jis leidžia stebėti kaip skleidžiasi arbatžolės, jis greitai praranda estetinį vaizdą dėl arbatos nuosėdų, besikaupiančių ant sienelių. Jas ne taip lengva nuvalyti, geriausiai padeda soda. Dažnai stikliniuose arbatinukuose esti ir plastikinių, metalinių ar medinių detalių. Šios detalės paveiktos šilumos gali deformuotis arba skleisti tam tikrą kvapą. Tiesa, stikliniai arbatinukai gali neturėti sietelio.

Elena Germanovič
Šaltinis: lady.mail.ru
Nuotraukos: inmagine.com; wordpress.com
Meniu.lt informacija