Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Šiaurės Korėjos gyventojai pirmą kartą ragavo picos

2009-03-26
Paskelbk savo straipsnį

Nors pica puikiai žinoma visame pasaulyje, vis dėlto yra šalių, kurių gyventojai iki šiol šio itališko patiekalo neragavo. Šiaurės Korėjos, valstybės, kurios žmonės apie restoranus net nesvajoja, diktatorius Kim Jong-il nusprendė gyventojams suteikti galimybę pasimėgauti vienu iš populiariausių pasaulyje patiekalų. Gruodžio mėnesį šalyje atidarytas pirmasis itališkas restoranas-picerija.

Kai kuriems šios nuo pasaulio izoliuotos totalitarinės šalies gyventojams tai yra proga pirmą kartą gyvenime paragauti tikros itališkos picos ir makaronų, pagamintų iš kviečių miltų ir pagardintų sviestu bei sūriu. Visi produktai restoranui tiekiami iš Italijos. Jau pirmą dieną buvo sulaukta daugybės lankytojų.

XX amžiaus 9 dešimtmečio pabaigoje Kim Jong-il pasikvietė virtuvės šefų komandą iš Italijos. Pastarieji išmokė gaminti picą karininkus. Vienas iš šefų, Ermanno Furlanis, vėliau papasakojo, kad, prieš patenkant į marmurinę pilį, visiems buvo atlikti rentgeno spindulių, smegenų skanavimo, kraujo bei šlapimo tyrimai. Jis taip pat prisiminė, kad vienas iš karininkų paprašė nurodyti tikslų atstumą tarp alyvuogių picos paviršiuje.

Ilgus metus karininkams nepavyko pagaminti tikros itališkos picos. Procesas apibūdintas kaip pakartotinų bandymų bei klaidų kelias. Galiausiai diktatorius, nusivylęs rezultatu, prieš kelis metus nusprendė šefus išsiųsti pasitobulinti į Neapolį bei Romą. Pagaliau virtuvės šefai įtiko Kim Jong-il, kuris suteikė leidimą atidaryti pirmąją piceriją.

1990 metais ši šalis išgyveno didžiulį badą, kuris pasiglemžė 2 milijonus gyvybių. Žmonės mirė nuo plaučių uždegimo, tuberkuliozės ir kitų ligų. Iki šiol šalyje yra daug alkstančių žmonių, o Šiaurės Korėjos lyderis garsėja savo gurmanišku bei išpuoselėtu skoniu – jis yra konjako bei prancūziško vyno žinovas. Mėgstamiausi diktatoriaus patiekalai – sušiai bei sriuba iš ryklio pelekų. Buvęs diktatoriaus virtuvės šefas pasakojo, kad jam buvo suteikta galimybė keliauti į Iraną bei Uzbekistaną parvežti ikrų, skristi į Daniją kumpio, keliauti į Kiniją melionų bei vynuogių, bet jis atsisakė tokio gyvenimo ir, nuvykęs į Japoniją eilinio delikateso, ten pasiliko gyventi.

Dauguma Kim Jong-il priešininkų Vakarų Europoje smerkia tokius šalies lyderio veiksmus, kadangi Šiaurės Korėja – viena vargingiausių pasaulio šalių.

Elena Germanovič
Šaltinis: guordian.co.uk, boston.com, blogs.laweekly.com
Nuotrauka: junkfoodnews.net
Meniu.lt informacija