Ryžių trūkumas pasaulyje (svetur)

Ryžių trūkumas pasaulyje (svetur)

Informacija apie senkančius maisto išteklius pasaulio problemomis besidominčiam piliečiui nėra naujiena. Vieno iš populiariausių produktų – ryžių – trūkumą pasaulis jau pajuto, o šio produkto kainos per paskutiniuosius du mėnesius tarptautinėje rinkoje pakilo bemaž 50 %.

Praeitą savaitę Vietnamo valdžia pranešė, jog šiais metais bus 22 % sumažintas ryžių eksportas. Ši šalis pagal eksportuojamų ryžių kiekį pasaulyje yra antra. Pasaulio analitikų teigimu, Vietnamo valdžia, mažindama eksportą, bando stabilizuoti kainas vidaus rinkoje.

Kinijos valdžia taip pat ieško būdų ryžių kainų sureguliavimui. Jie siūlo vietos fermeriams mokėti daugiau už ryžius bei kviečius, kad būtų padidinta gamyba ir pristabdyta infliacija.

Indija pakėlė ryžių kainą daugiau nei 60 %, į kitas šalis eksportuojami tik brangiausi ryžiai, o prastesnės kokybės lieka šalies vidaus vartojimui. Egiptas nuo balandžio pirmosios ryžių eksportą ketina sustabdyti bent pusmečiui.

Filipinai šiais metai planuoja importuoti 2,2 mln. tonų ryžių. Tai bus didžiausias šalies „pirkinys“, kurį įsigis Manila per paskutinius 10 metų tarptautinėje rinkoje.

Vienas iš didžiausių pasaulyje ryžių tiekėjų Tailandas kol kas nenustatė jokių apribojimų ryžių eksportui, tačiau ir šioje šalyje diskutuojama apie tai, o dalis kompanijų visiškai nesudaro naujų tiekimo sutarčių.

Parengė Jolanta Bagurskienė
Šaltinis: http://news.bbc.co.uk
Nuotrauka: http://cache.eb.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną