Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rygoje vyks ketvirtasis Baltijos someljė čempionatas „Vana Tallinn Grand Prix 2009“

2009-10-15
Paskelbk savo straipsnį

Ketvirtus metus rengiamo čempionato tikslas – ugdyti alkoholio vartojimo kultūrą Baltijos šalyse. Šis renginys jau tapo prestižiniu įvykiu, skatinančiu Baltijos šalių someljė nuolat tobulinti savo profesinius įgūdžius.

Dėl geriausio Baltijos someljė titulo varžysis ir trys Lietuvos atstovai: Arminas Darasevičius („Vyno klubas“), Gintaras Jakuntavičius („Steak House Helios“) ir Narimantas Miežys („Saint Germain“).

Pretendentai dėl geriausio someljė vardo turės pademonstruoti ir teorines žinias, ir praktinius įgūdžius. Čempionato atidarymo dieną, spalio 23 d., kandidatai turės atsakyti į 60 testo klausimų, akloje degustacijoje atpažinti vynus ir varžytis dekantavimo bei raudonojo vyno serviravimo rungtyje. 

Finaliniame etape, spalio 24 d., keturi geriausieji kandidatai varžysis keturiose kategorijose: akloje vynų ir kitų alkoholinių gėrimų degustacijoje, raudonojo vyno dekantavimo ir serviravimo, vyno ir maisto derinimo bei vynų sąrašo koregavimo rungtyse. Geriausią Baltijos someljė rinks tarptautinė komisija, kurios pirmininke šiais metais bus Austrijos someljė asociacijos prezidentė Anne-Marie Foidl.

Baltijos someljė čempionatas „Vana Tallinn Grand Prix“ organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos someljė asociacijomis. Šis čempionatas 2006 metais vyko Taline, 2007 metais – Rygoje, o 2008 metais – Vilniuje. Pernai čempionato nugalėtoju tapo Latvijos someljė Raimonds Tomsons iš restorano „Vincents“.

Daugiau informacijos teirautis UAB „Consensus“ projektų vadovės Rūtos Serapinaitės,
tel. (8 5) 2751728, mob. 8 656 296 45, el. p. ruta@consensuspr.lt

UAB „Consensus“ informacija