Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Rusų aktorius ir režisierius Sergej Jurskij: „Aktoriaus profesija panaši į lakūno!“

2008-03-04
Paskelbk savo straipsnį

Baigė A. N. Ostrovskio teatro institutą. Vėliau sukūrė unikalų vieno aktoriaus teatrą.

S. Jurskij 50 savo gyvenimo metų praleido scenoje, ekrane, gastrolėse, repeticijose, tačiau priešingai nei daugeliui kitų aktorių, S. Jurskij stikliukas netapo „gyvenimo draugu“. „Aštuoniasdešimt procentų visos mūsų literatūros susideda iš šimto gramų stikliuko, fužero, taurės, rago, puodelio, butelio, pusės butelio, dėžės, vagono, cisternos, na ir ne po daug, po pirmos, antros ir po paskutinės taurelės, bet ne paskutinį kartą... už jus, už mus, už tuos, kas atėjo, už tuos, kas ne su mumis, už tai, kas yra, už tai, kas bus, už tai, kas turėjo būti, bet nebus... Ir aštuoniasdešimt procentų visų kalbų – išgėriau, užgėriau, pragėriau, vėl viskas iš pradžių... Bet ne man juk skaityti pamokslus, kad aktoriaus profesija panaši į lakūno, negalima nė lašo... Bet kas manimi patikės?“, – vieno interviu metu Rusijoje mintis dėstė aktorius.

S. Jurskij neseniai lankėsi Lietuvoje, Vilniuje, kur žiūrovus nudžiugino savo nepriekaištinga vaidyba. Po spektaklio aktorius užsuko į šalia esantį restoraną „Esse“, kuriame kartu su kolega Aleksandr Filipenko vaišinosi „Cezario“ salotomis, vištienos kepenėlių paštetu su skrebučiais ir kepta jūrų ešerio filė su bulvių-špinatų apkepu, pesto padažu ir sūrio traškučiais. Desertui S. Jusrkij išsirinko balto šokolado profitrolius. Po vakarienės aktoriaus pasiteiravome, ką pats galėtų savo svečiams pagaminti.

Kuo pradedate rytą: kava ar arbata? Kodėl?

Dieną pradedu kava, nes ji tonizuoja bei pakelia nuotaiką.

Eksperimentuojate virtuvėje?
Ne, nes neturiu laiko, tačiau tai puikiai daro mano žmona.

Ką dažniausiai gaminate?
Visą valgio gaminimą kontroliuoja žmona (juokiasi aktorius, – aut. past.).

Vis dėlto, gal turite savo firminį patiekalą?

Yra toks „firminis“. Juodos duonos riekelės užtepamos sviestu, pabarstomos sūriu ir kepamos orkaitėje. Nuostabus dalykas! Žmona net kelionei paruošia.

Ką dažniausiai valgote pietums? Kokios virtuvės patiekalus renkatės?

Renkuosi ir dažniausiai valgau įvairiausius žuvies patiekalus.

Kas dažniausiai lemia Jūsų pasirinkimą, kur valgyti ar tiesiog praleisti laiką su draugais ar šeima?
Svarbiausias pasirinkimas – buvimas su šeima.

Kokį patiekalą labiausiai mėgstate čia, Lietuvoje?

Mėgstu lietuvišką virtuvę, ragavau cepelinų – labai patiko.

Vienam rusų žurnalistui S. Jurskij prisipažino, jog jis jau turi viską, išgyveno tiek, kad pasiekė tam tikrą įžymybės lygį, kai galima dėl nieko nepergyventi ir eiti į žvaigždes, tačiau jo irzlumas to neleidžia. Jam senas padavėjas sukelia tam tikrus liūdnus jausmus: užuojautą ir liūdesį, kartais kąsnis gerklėn nelenda, kada žiūri į pataikaujantį senuką. Aktorius atsidūsta: „Jeigu niekada nebuvai padavėju, o senatvėje tau siūlo šį darbą už didelį honorarą – tampi irzlus... O erzintis negerai – irzlume slypi blogi vertinimai – ir restoranas blogas, ir valgiaraštis niekingai menkas, ir padavėjai pasišlykštėtini, ir šeimininkas man nepatinka...“

Dėkojame už pokalbį.

Živilė Kleivaitė