Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Riešutai padeda išsaugoti regėjimą

2009-05-17
Paskelbk savo straipsnį

Australijos specialistai priėjo išvados, jog riešutai, ypač vyresnio amžiaus moterims, padeda sumažinti akių susirgimų riziką. Atlikus tyrimus išaiškėjo, kad riebiosios rūgštys, esančios riešutuose, turi akies tinklainės ląstelių senėjimo procesą lėtinančių savybių.

Testų rezultatai parodė, kad moterims, per dieną valgiusioms 1-2 riešutų porcijas (maždaug 150 gramų), net 35% pagerėjo regėjimas. Pasak mokslininkų, šis teigiamas poveikis gali tęstis 10 metų.

Tačiau ne tik riešutai turi tokių savybių. Štai, riebi jūrinė žuvis (150-200 gramų per savaitę), akių negalavimus bei sutrikimus gali sumažinti 31%. O jei į savaitės mitybos racioną įtraukti 100 mililitrų alyvų aliejaus - visas akių ligas ir nemalonumus susijusius su regėjimu, galima visiškai pamiršti.

Mokslininkai įsitikinę, jog naudingos riebiosios rūgštys padeda lėtinti organų senėjimą, o būtent tai ir leidžia akių tinklainės ląstelėms geriau funkcionuoti.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: wordpress.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija