Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Restoranas medyje (pasaulyje)

2009-07-14
Paskelbk savo straipsnį

Dešimt metrų virš žemės suręstas statinys – tai vienintelis restoranas medyje Naujoje Zelandijoje jau spėjęs sulaukti didžiulio populiarumo.

Restoranas, esantis netoli Warkwoth, dirba nuo gruodžio mėnesio. Svečiai valgo namelyje-medyje, tuo tarpu virtuvė ir kitos patalpos yra ant žemės. Į restoraną lankytojai patekti gali 60 metrų tilteliu. Medyje „kabančiame“ restorane svečiai gali ne tik mėgautis įvairiais žuvies, ėrienos patiekalais, sūrio užkandžiais, tradiciniu sviestiniu pyragu ar siūlomais patiekalais, bet ir grožėtis nuostabiais vaizdais: stebint praplaukiančius debesis, praskrendančius paukščius...

Projektą parengęs bei įgyvendinęs architektas Peter Eising (Piteris Eising) teigė, kad tai buvo tikras iššūkis: reikėjo sukonstruoti pastatą, kuris išlaikytų iki 18 žmonių ir 10 metrų aukštyje būtų pritvirtintas prie 1,7 skersmens medžio. Piteris teigia, jog jį įkvėpė gamta, o statinys tarsi kokonas, apsaugantis būsimus drugelius.

Statinys yra ovalo formos, dviejų pakopų, ekologiškų medžiagų pagalba pritvirtintas prie medžio. Restoranas buvo suprojektuotas taip, jog būtų apšviestas saulės, o pertvaros leidžia pasislėpti jei spinduliai per kaitrūs.

Namelis medyje – tai marketingo kompanijos Yellow Pages (liet. geltonųjų puslapių) dalis. Kasmet vien JAV išleidžiama apie 500 milijonų telefonų ir adresų knygų – kiekvienam gyventojui tenka po dvi. Šiam tikslui iškertama 9 milijonai medžių. Kampanijos metu pastatytas geltonos spalvos restoranas susilaukė gan didelio žmonių susidomėjimo: veikia tinklapis, blogas, vyksta konkursai. Tiesą sakant kampanija tokia sėkminga, jog pralenkė Queensland'o „Geriausią darbą pasaulyje“, kuris už gyvenimą saloje bei jos garsinimąkandidatui siūlė 150 tūkstančių dolerių atlyginimą. Geltonoji kampanija gaus prestižinį Kanų reklamos apdovanojimą.

Projektas prasidėjo spalio mėnesį. Per kelias dienas nuo restorano atidarymo buvo 500 rezervacijos užsakymų. Dabar restorane vakare jau nebegalima vakarieniauti, tačiau siūloma rengti vakarėlius.

Daugiau pasiskaityti galite www.yellowtreehouse.co.nz

Elena Germanovič
Šaltinis: news.com.au
Nuotraukos: inhabitat.com; dvice.com; cubeme.com; psfk.com
Meniu.lt informacija