Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Pusryčiai viešbučiuose

2009-05-06
Paskelbk savo straipsnį

Nesvarbu, kokiame pasaulio krašte bebūtų, kuriame viešbutyje apsistotų, kiekvienas turistas vos pabudęs pagalvoja apie pusryčius – kuo viešbučio virėjas nustebins šį rytą? Deja, Lietuvos viešbučiuose pusryčiaujantys svečiai išradingumo ir naujoviškumo dažnai pasigenda.

Didesnėse šalyse, kur veikia po kelis vieno tinklo viešbučius, „nuobodų“ pusryčių meniu būtų galima pateisinti noru išlaikyti tą patį stilių visose tinklo įstaigose. Gal ir gerai, nes keliautojas, vykstantis į vieną iš viešbučių, visada žino, ko tikėtis... Atrodo, laimi pirkėjas. Tačiau labiau pagalvoję suprasite, kad viešbutis, pirkdamas didesnį kiekį maisto produktų, visada sutaupo ir tuo pačiu svečiui palieka galimybę prisikimšti, bet atima iš jo pasirinkimo laisvę.

Kuo galime nustebinti svečią?

Kokie valgiai turėtų būti viešbučio restorano pusryčių valgiaraštyje?
Kiekvienam žmogui pusryčiai – daugiau nei pirmas dienos maistas. Tai energijos šaltinis visai dienai. Jie pažadina organizmą po naktinio badavimo ir suteikia energijos, reikalingos mūsų protui ir kūnui. Neretai bent kavos puodeliu ar gardžiais pusryčiais prasideda ir verslo partnerių susitikimai, todėl labai svarbu, kad patiekalų asortimentas būtų patrauklus tiek poilsiautojui, verslininkui, tiek praeiviui, norintiems gražiai pradėti dieną.

Viešbučių restoranuose turėtų būti siūlomas bent standartinis pusryčių meniu. Maistiniai javai, pjaustyti vaisiai, šviežios sultys, pyragaičiai turi atitikti kontinentinių pusryčių sampratą. Kiaušiniai, kumpis ir dešrelės – būtinas karštasis maistas ant pusryčių stalo. Tačiau ir pastarieji produktai bei patiekalai turėtų būti įdomiai patiekti. Kodėl nepasiūlius bent kelių skirtingų rūšių kumpio ar dešrelių? Kokybiškesni ir įvairesni pusryčių valgiai turi didelės įtakos vertinant viešbučio restorano virtuvę.
Priklausomai nuo viešbučio užimtumo, būtų galima pasiūlyti a la Minute patiekalų, pavyzdžiui, restorane šviežiai kepamų blynelių ar vaflių. Lankytojas tokį maistą tikrai įvertins.
Kodėl vietoje konservuotų kriaušių ar persikų, pirktų bandelių ir kitų skanėstų nepatiekus viešbutyje paruoštų (home made) gaminių? Vietoje džemo, perkamo iš tiekėjų, būtų šaunu pasiūlyti pačių pagamintos uogienės. Darbo teks įdėti nemažai, tačiau turėsite galimybę paeksperimentuoti ir pagaminti pačių įvairiausių skonių produkto. Vietinių ūkininkų pagamintas sūris taip pat galėtų paįvairinti viešbučio restorano pusryčių menu.

Maisto pasiūla turėtų būti sudaroma atsižvelgiant į tuo metu viešbutyje apsistojusių žmonių grupę. Juk iš Skandinavijos atvykę svečiai turi visiškai kitokius mitybos įpročius nei žmonės iš Azijos ar Pietų Europos. Sužinokite apie savo svečią kuo daugiau ir nustebinkite jį jam įprastais ir mėgstamais pusryčiais. Pradžiuginkite svečią iš tolimųjų kraštų patiekdami egzotiškos sriubos ar Wok keptuvėje pagamintą patiekalą. Leiskite pusryčių metu klientui pasijusti taip, tarsi jis būtų namuose, suteikite jam galimybę rinktis.

Kokie pusryčiai be kavos ar arbatos?

Karštieji gėrimai visų pirma turi būti karšti, švieži ir kokybiški. Kavos ar arbatos mišinių kokybė taip pat labai svarbi. Termosuose patiekta kava, sutikite, ne visada būna skani ir kokybiška. Geriausias „žadintuvas“ jūsų svečio kūnui, ko gero, būtų puodelis nuostabios Espresso ar Cappuccino kavos. Tam turbūt reikės vieno ar dviejų papildomų žmonių kavos ruošimui, bet kas gali būti geriau už nuostabios kavos aromatą pusryčių metu?.. Juk verta pasistengti, kad jūsų viešbučio svečias dieną pradėtų nuostabiai.
Tik atsižvelgę į kliento poreikius būsite netradiciniai, išskirtiniai ir ilgam įsimenantys. Gal net tokie, pas kuriuos norėsis sugrįžti...

Kainos – gąsdinančios

Viešbučių restoranai Lietuvoje vieni nuo kitų nelabai kuo skiriasi. Nebent pusryčių kaina. Jeigu vilnietis, ryte nespėjęs papusryčiauti namuose, nuspręstų užsukti į kurio nors Vilniaus viešbučio restoraną, pusryčiai jam kainuotų nuo 18 iki 40 Lt.
Neseniai duris atvėrusiame viešbutyje „Ehotel Tennis“ pusryčiai kainuoja nedaug – 18 Lt. Restorane, kaip ir daugelyje kitų, siūlomas „švediškas“ pusryčių stalas. Anot viešbučio vadovės A. Sprindytės, čia galima paragauti įvairių dešrelių, kiaušinių, įvairių rūšių kumpio asorti, lašišų, vaisių, sausų pusryčių ir kitų, įprastam pusryčių stalui būdingų, patiekalų.
Viešbučio „Martialis“ restorane pusryčiai kainuoja apie 20 Lt. Meniu labai panašus į tą, kurį jau apžvelgėme: du karštieji patiekalai, sausi pusryčiai, kumpis, sultys ir kt.
O vienas nuo kito netoli esantys viešbučiai „Reval Hotel Lietuva“ ir „Holiday Inn“ turi kuo nustebinti... Kai už pietus tenka pakloti 15 ar 20 Lt, neretas susimąsto, kad mūsų Lietuvėlėje maistas visgi brangus. O kaip žmogus sureaguotų gavęs 33 arba 40 Lt sąskaitą už pusryčius? Tiesa, pusryčiaudamas viešbutyje, žmogus gali valgyti tiek, kiek pajėgia, tačiau medikai rekomenduoja pusryčių metu suvalgyt iki 30 % dienos maisto normos. Galime daryti išvadą, kad 30 % dienos maisto gali kainuoti net 40 Lt. Lengvas šokas nuo pat ryto.

Reikalavimai pusryčiams viešbučiuose, moteliuose ir svečių namuose

Minimalūs reikalavimai pusryčiams (pagal Lietuvoje galiojančias apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo taisykles, „Valstybės žinios“, 2005-12-17, Nr. 147-5383):

Pusryčiai pateikiami kiekvieną dieną (kontinentiniai: šviežia duona, sviestas (margarinas), džemas, virtas kiaušinis, kava ir arbata, vienos rūšies sultys). Privaloma visų kategorijų viešbučiams. Kontinentiniai pusryčiai ir šaltieji bei karštieji patiekalai. Privaloma 3–4 žv. apgyvendinimo įstaigoms. Kontinentiniai pusryčiai ir vienas karštasis patiekalas. Privaloma 2 žv. apgyvendinimo įstaigoms. Aptarnavimas – savitarna ir pagal užsakymus. Privaloma 5 žv. apgyvendinimo įstaigoms.


Parengė Donatas Kocys
„Restoranų verslas“ Nr. 1/2009 (29) informacija
Meniu.lt nuotraukoje: šviežios salotos gali tapti puikiu pusryčių stalą papildančiu patiekalu.