Princas Čarlzas važinėja vynu varomu automobiliu

Princas Čarlzas važinėja vynu varomu automobiliu

Britų sosto įpėdinis princas Čarlzas, kuris yra daugelio ekologiškų akcijų bei projektų iniciatorius, šįkart dalyvavo eksperimente, kurio tikslas buvo sumažinti išmetamųjų dujų emisiją į atmosferą. Deja, šiuo poelgiu jis supykdė britų vyndarius...

Princas Čarlzas nusprendė perdaryti savo 38 metų mašiną Aston Martin, kurią 21 gimtadienio proga jam padovanojo Karalienė. Dabar ši mašina varoma biodegalais, kurie gaminami iš vyno. Šio Aston Martin variklis varomas 85 proc. etanolio bei 15 proc. benzino. Bioetanoliui gaminti buvo panaudotas vynas iš netoliese esančio vyno ūkio – vyno perteklius buvo parduotas už grašius (1 pensas už 1 litrą). Pasirodo, tokiu kuru varoma mašina į orą išmeta 85 procentais mažiau anglies dvideginio ir sunaudoja 10 procentų mažiau degalų. Naujiena buvo išpublikuota britų spaudoje ir susilaukė vyndarių pasipiktinimo. Britų vyndariai tikina, kad, skelbiamos spaudoje, tokio tipo naujienos kenkia angliškų vynų įvaizdžiui , o toks dalykas kaip vyno perteklius išvis neegzistuoja. Princo Čarlzo sekretorius pranešė, kad vynas, naudotas biodegalų gamybai, buvo netinkamas žmonių vartojimui. Tai dar labiau papiktino vyndarius.

Vyno gamyba griežtai reglamentuota ES įstatymais – bet koks perteklius negali pakliūti į rinką. Šis perteklius gali būti panaudotas nebent minėtų biodegalų gamybai, tačiau, žinoma, vyndariai nenori „antireklamos“. Aston Martin princas Čarlzas važinėja tik vasarą. Kitos jo mašinos (Jaguaras, Audi ir Range Roveris) taip pat buvo patobulintos – jų varikliai naudoja 100 procentų biodizeliną, kuris gaminamas iš prieš tai kepimui naudoto aliejaus.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: telegraph.co.uk; kurdesz.pl
Nuotraukos: dailymail.co.uk; http://pro.corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną