Prancūzų moterys nestorėja

Prancūzų moterys nestorėja

Mireille Guiliano, knygos „French Women Don't Get Fat: The Secret of Eating for Pleasure“ („Prancūzijos moterys nestorėja: valgymo dėl malonumo paslaptis“) autorė, prieš kelis metus išleistoje knygoje plačiajai auditorijai atskleidė prancūzių lieknumo paslaptis. Ši knyga tapo bestseleriu, išgelbėjusiu tūkstančius žmonių, kuriems nusibodo vaikytis dietų. Anot knygos autorės, svarbiausia orientuotis į ilgalaikį rezultatą – išmokti pagrindinių mitybos taisyklių, kurios palaipsniui tampa įpročiais ir, kas svarbiausia, nepabosta, tampa gyvenimo dalimi. Keletas patarimų iš šios knygos.

*Pradėkite rašyti maisto dienoraštį – taip pagaliau sužinosite, kiek ir ką valgote, kodėl storėjate ar nepavyksta numesti svorio.

*Mėgaukitės maistu. Kai valgote, visas dėmesys turi būti sukoncertuotas būtent į tai, ką valgote – reikia pajausti skonį bei kvapą, nes tik tada pajusite malonumą. Negalima valgant jausti kaltės dėl to, kad valgote. Knygos autorė tikina, kad 3 kąsnių visiškai užtenka paragauti patiekalo, nebūtina valgyti tol, kol pasijusite sotūs.

*Valgykite lėtai ir reguliariai.

*Valgykite kuo įvairesnį maistą. Tai padės atsikratyti nesveikų, seniai pamėgtų maisto produktų: bandelių, bulvių traškučių, pyragėlių, sausainių ir kitų užkandžių.

*Gerkite daugiau vandens – kartu su prakaitu iš organizmo pasišalina šlakai.

*Paverskite valgymą ritualu: paserviruokite stalą, valgykite ir mėgaukitės kiekvienu kąsneliu.

*Mažinkite maisto porcijas palaipsniui, taip lengviau priprasite prie pokyčių. Saldumynais mėgaukitės atsakingai. Užtenka suvalgyti vieną šokolado plytelę, o ne visą šokoladą.

*Kuo daugiau judėkite. Prancūzės nemėgsta sportuoti, bet su malonumu vaikšto – tai pastangų nereikalaujantis sportas.

*Pasiruoškite maisto gamybai: nusipirkite reikiamų produktų (nueikite į parduotuvę ne vieną, o bent tris kartus per savaitę), pamilkite maistą, t. y. atrinkite produktus ir mėgaukitės maisto gaminimu. To galima išmokti.

*Knygos autorė savo kailiu patyrė amerikietiškos dietos ypatumus. Dar paauglystėje ji išvažiavo gyventi į JAV ir per trumpą laiką priaugo 10 kg. Juos numesti buvo sunku. Grįžusi į Prancūziją ji vis dar graužėsi ir per metus laiko negalėjo numesti svorio, kol mama nepatarė maitintis taip, kaip visi prancūzai. Receptas suveikė, todėl moteris nusprendė pasidalinti patirtimi su kitais. Kiekvieną dieną ji geria šampaną bei vyną, valgo visus patiekalus (pusryčius, pietus, vakarienę) ir vis dar atrodo puikiai.

Parengė Elena Germanovič 
Šaltinis: cbsnews.com
Nuotraukos: www.flickr.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną