Pomidorų ekstraktas – pagalba širdžiai

Pomidorų ekstraktas – pagalba širdžiai

Visi puikiai žinome, kad tai, ką valgome ne tik suteikia sotumo bei organizmą aprūpina vitaminais ir mikroelementais, tačiau gali būti veiksmingos prevencijos priemonės, siekiant sumažinti kai kurių susirgimų riziką.

Neseniai britų mokslininkai ištyrė maisto papildo, „Ateronon“, kitaip vadinamo pomidorų piliule, poveikį. Tai natūralus preparatas, pagamintas iš pomidorų ekstrakto, į jo sudėtį įeina likopenas – vienas iš 600 pigmentų šeimos karotinoidų. Likopenas yra Viduržemio jūros dietos pagrindas, kuri tituluojama viena sveikiausių pasaulyje. Šis karotinoidas yra ne tik pomidoruose, tačiau ir kai kuriuose raudonuose vaisiuose, tačiau natūralioje formoje, organizmui sunku įsisavinti likopeno kristalus, todėl kartu su maistu gaunama nauda iš likopeno kur kas mažesnė. Po septynių metų mokslinių tyrimų ir bandymų, Cambrige universiteto mokslininkai rado būdą suskaldyti kristalus, jog žmogaus organizmas galėtų lengvai pasisavinti likopeną.

Likopenas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis bei veiksmingai mažina blogo cholesterolio kaupimąsi kraujagyslėse. Laboratoriniais testais įrodyta, kad šis maisto papildas mažina riebalų sankaupas kraujagyslėse vos per 8 savaites naudojimo, tai pirmas preparatas, gaminamas likopeno pagrindu. Jis nėra pigus, mėnesio laikotarpiui maisto papildo dėžutė kainuoja apie 140 Lt, tuo tarpu trims mėnesiams – 420 Lt.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; ateronon.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną