Pieno produktai padeda lieknėti?

Pieno produktai padeda lieknėti?

Paaugliai, kurie valgo daugiau pieno produktų neviršydami mitybos specialistų rekomenduojamų paros normų, yra lieknesni už bendraamžius, kurie vartoja mažiau pieno produktų. Tyrimo duomenys publikuoti „Journal of the American College of Nutrition“. Paaiškėjo, kad paaugliai, kurie 3–4 kartus per dieną valgo pieno produktus, turi mažesnį poodinių riebalų sluoksnį.

Panaši hipotezė (ryšys tarp kalcio suvartojimo bei svorio) buvo iškelta jau 1984 metais – tuo metu tyrimą atliko pirmasis Nacionalinis sveikatos bei mitybos tyrimų centras. Taigi dabar duomenys buvo sujungti ir apibendrinti. Iš viso buvo ištirti 6095 vaikai nuo 5 iki 11 metų bei 4520 paauglių nuo 12 iki 16 metų amžiaus. Mergaitėms pieno produktų vartojimo skalė sudaryta tokiu būdu: vieną ar mažiau kartų per parą – žemas, tris ar mažiau kartu – vidutinis, daugiau nei tris kartus – aukštas pieno produktų suvartojimo rodiklis. Berniukams žemas suvartojimo rodiklis per parą – du ar mažiau kartų, vidutinis – nuo dviejų iki trijų kartų, aukštas – keturi ar daugiau kartų per parą.

Kitą tyrimą su vaikais atliko mokslininkų komanda iš Bostono medicinos universiteto (Masačusetsas). Ryšio tarp svorio bei pieno produktų mokslininkai nenustatė. Jeigu ir toliau bus atliekami tyrimai šioje srityje, tikėtina, jog pieno pramonės atstovai pradės reklamuoti, jog pieno produktai daro teigiamą poveikį organizmui, padeda sureguliuoti svorį, todėl turėtų būti įtraukti į dienos racioną.

Tačiau yra ir nesutinkančių su tokiomis išvadomis. Didžiosios Britanijos širdies fondo atstovas pabrėžė, jog nė viena maisto rūšis ar gėrimas negali užtikrinti sveikatos. Pasak jo, kad mityba būtų subalansuota, į dienos racioną nepakanka įtraukti tik vienos grupės produktus.

Elena Germanovič
Šaltinis: foodnavigator.com
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną