Pieno produktai iš Kinijos į Lietuvą neimportuojami

Pieno produktai iš Kinijos į Lietuvą neimportuojami

Pieno milteliais apsinuodijusių vaikų skaičius Kinijoje toliau didėja ir jau pasiekė 53 tūkstančius. „Lietuvos gyventojams nėra dėl ko baimintis, nes pieno produktų iš Kinijos į šalį neimportuojama“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktorius Kazimieras Lukauskas.

Kinija neturi Europos Sąjungos patvirtintų pieno perdirbimo įmonių ir į Lietuvą iš Kinijos pieno produktai neįvežami. Kinijoje yra pieno produktų stygius, todėl dauguma jų gaminami iš sausojo pieno, tai yra pieno miltelių. Kinijos pieno perdirbėjai, siekdami produktus praturtinti azotiniais junginiais, panaudoja priedus, šiuo atveju buvo panaudotas melaminas.

Melaminas – cheminė medžiaga, naudojama trąšų, plastikinių ir ugniai slopinti skirtų priemonių gamybai ir jokiu būdu neskirta maisto pramonei. Jis naudojamas poliuretano gamybai. Melaminas įtrauktas į Lietuvos higienos normą HN 16:2006 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“, kur nurodytas didžiausias galimas specifinės migracijos iš gaminio, besiliečiančio su maistu (pakuotės), į maisto produktą lygis.

Tuo tarpu Lietuvoje pieno gaminiai gaminami iš natūralaus pieno. Taip pat svarbu pabrėžti, kad Lietuvoje pieno gaminių gamybą reglamentuoja Privalomieji pieno gaminių kokybės reikalavimai, kuriuose griežtai apibrėžta, kokius maisto priedus galima naudoti. Maisto priedų panaudojimas apibrėžtas Lietuvos higienos normoje HN 53:2003, kurioje tokio priedo kaip melaminas nėra. „Todėl jo panaudojimas pieno pramonėje ir kitoje maisto pramonėje neleidžiamas, o pagaminti produktai traktuojami kaip falsifikatai“, – sakė K. Lukauskas.

VMVT informacija
Nuotrauka: www.sxc.hu

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną