Per didelis pulsas daro įtaką svoriui

Per didelis pulsas daro įtaką svoriui

Pasirodo, antsvoris gali atsirasti dėl per didelio širdies aktyvumo. Šis efektas gali pasireikšti net praėjus 20 metų. Tokias išvadas padarė japonų mokslininkai. Straipsnis publikuotas „American Journal of Hypertension“.

Hisashi Adachi kartu su mokslininkais iš Kurume universiteto Medicinos mokyklos tyrė ilgalaikį širdies pulso poveikį žmogaus organizmo medžiagų apykaitai.

Širdies veiklą reguliuoja autonominė nervų sistema – neuronų tinklas, kontroliuojantis vidinių organų veiklą be mūsų pačių pastangų. Mokslininkai pastebėjo, kad žmonės, kurių pulsas siekia 80 širdies dūžių ir daugiau, per minutę susiduria su padidėjusia antsvorio atsiradimo, kraujagyslių ligų bei susirgimo diabetu tikimybe.

Šis atradimas išaiškina ryšį tarp autonominės nervų sistemos ir antsvorio, taip pat sutrikimų priežastį, kurie sukelia širdies ligas ir infarktą. Tyrimo autoriai įtaria, kad per didelis autonominės nervų sistemos aktyvumas gali sukelti antsvorio problemas dėl susilpnėjusio šios sistemos atsako į riebalų deginimą.

Elena Germanovič
Nuotraukos: http://medicineworld.org, www.sxc.hu
Šaltinis: Onet.pl
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną