Paslaptinga „Coca-Cola“ sudedamoji dalis

Paslaptinga „Coca-Cola“ sudedamoji dalis

Kompanija „Coca-Cola“ galiausiai atskleidė dar vieną žinomo gėrimo gamybos paslaptį. Pasirodo, viena jo sudedamųjų dalių – sliekai. Šis faktas buvo slepiamas nuo 1886 metų.

Praėjusių metų rugsėjį Turkijos Šventojo Nikolajaus fondas kompaniją „Coca-Cola“ padavė į teismą, reikalaudamas paviešinti gazuoto gėrimo gamybos formulę, kad būtų galima išanalizuoti sudedamųjų dalių, nurodytų etiketėje, sudėtį. „Mūsų šalyje yra priimtas įstatymas, kuriame nurodyta, kad gamintojai vartotojus privalo informuoti apie vartojamų produktų sudėtį. Vardan mūsų vaikų sveikatos, mes norime žinoti, kokios medžiagos naudojamos gaminant šį gėrimą“, – teigė fondo vadovas Muammeris Karabulutas.

Į gėrimo sudėtį, kurią galima pamatyti ant etiketės, be cukraus, fosforo rūgšties, kofeino, karamelės, anglies dioksido yra įtrauktas ir paslaptingas ekstraktas. Mokslininkai nustatė, kad tai yra natūralus dažiklis karaminas arba maisto papildas košenilis, gaminamas iš košenilinių sliekų. Maisto pramonėje šis ekstraktas taip pat žinomas kaip karmino rūgštis.

Karminas – organiniai ryškiai raudonos spalvos dažai, kurie buvo naudojami ne tik tapyboje, bet ir audinių dažymui. Jie buvo išgaunami iš dviejų besparnių vabalų rūšių – košenilio ir kermeso – patelių. Kermeso vabalai gyvena ant kai kurių rūšių ąžuolų visoje Europoje ir Artimuosiuose Rytuose, košenilio vabalai – ant kai kurių kaktusų rūšių Amerikoje. Į Europą košenilio dažai pateko XVI amžiaus viduryje. Iš jų buvo gaminamas spalvotas lakas tapybai.

Nuo šiol kompanija „Coca-Cola“ bus priversta viešinti ir šį faktą. Priešingu atveju šiam gėrimui Turkijos prekybos vartai bus užverti.

Raminta Skripkaitė
Šaltiniai: news.open.by, www.ldm.lt
Nuotraukos: www.news24.ru, www.rian.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną