Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Paskelbtas geriausias sūris pasaulyje

2009-10-07
Paskelbk savo straipsnį

Nesenai, rugsėjo 30-spalio 3 dienomis, Gran Kanarijoje vykusiame 21-mame tarptautiniame sūrių konkurse įvardintas geriausias sūris pasaulyje. Tai kanadietiškas ožkos sūris – „Cinderella“ (išvertus - „Pelenė“).

Dėl prestižinio „World Cheese Awards 2009“ apdovanojimo kovojo 34 šalys, kurios konkursui pristatė daugiau nei 3000 savo produkcijos rūšių.

Sūrį „Cinderella“ gamina kompanija „La Maison Alexis de Portneuf“ esanti Kanados provincijoje Kvebeke. Šis sūris laimėjo iškart visose kategorijose. Konkurso rezultatai buvo paskelbti šventinio vakaro metu, kuris vyko Kanarų salose. Jame dalyvavo 300 sūrio ekspertų iš viso pasaulio.

Pasak „La Maison Alexis de Portneuf“ atstovės, konkurse buvo daug stiprių konkurentų ir pergalė „Cinderella“ atiteko išties nelengvai.

125 sūrio-nugalėtojo gramai kainuoja apie 5 dolerius. Įsigyti jo galima Sen Reimon de Portnef mieste prie gamyklos įsikūrusioje parduotuvėlėje. „Cinderella“ gamina net 150 žmonių.

Iškart paskelbus apie laimėjimą sūrio pardavimai stipriai šoktelėjo. Nusipirkti šio sūrio taip pat galima Kvebeko (Kanada) prekybos centruose.

„Mūsų meistrai, gaminantys šį sūrį, labai laimingi ir didžiuojasi pergale“, - komentavo gamintojų kompanijos spaudos atstovė Karine Vanasse. Pasak jos, laimėjimo jie nesitikėjo, kadangi reikėjo nurungti labai daug konkurentų.

Beje, sūris ne tik skanus – dietologai jį įvardyja kaip vieną naudingiausių maisto produktų, riebalų, baltymų, organinių druskų ir vitaminų šaltinį. Jis žmonija gelbsti nuo košmarų. Tokią išvadą, gavus specialius tyrimo rezultatus, padarė britų mokslininkai atlikę neįprastą eksperimentą. Didžiojoje Britanijoje dviems šimtams žmonių buvo pasiūlyta suvalgyti 20 gramų sūrio. Eksperimentas truko savaitę, o jo rezultate daugiau nei trečdalis dalyvavusių ėmė ne tik geriau miegoti, bet ir atsiminti savo sapnus. Dingo ir košmarai, nors anksčiau jie kankindavo. Mokslininkai mano, kad sūryje esančios aminorūgštys triptofanai padeda nuimti per dieną susikaupusį stresą ir normalizuoja miegą.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: finefoodworld.co.uk
Nuotraukos: finefoodworld.co.uk
pirmoje - sūris-nugalėtojas
Meniu.lt informacija