Pasaulinės alaus rinkos naujienos

Pasaulinės alaus rinkos naujienos

Gruodžio mėnesį „SABMiller“ Indijoje pristatė naują nacionalinio alaus rūšį „Indus Pride“. Jo stiprumas nesiekia 5 alkoholio tūrio procentų. Šis alus gaminamas iš miežių salyklo. Toks alus yra populiarus didžiausiuose šalies miestuose: Delyje, Mumbajuje, Bangalore ir kitur.

„SABMiller“ kompanijai priklauso bene didžiausios pasaulyje alaus daryklos, jos produkcija platinama 60 pasaulio šalių. Šiai grupei priklauso tiek vietinės reikšmės, tiek visame pasaulyje gerai žinomi prekių ženklai („Pilsner Urquell“, „Miller Genuine Draft“ bei „Peroni Nastro Azzurro“). „SABMiller“ kompanijai priklauso daug alaus daryklų, veikiančių Europoje, Afrikoje bei Azijoje.

Indijoje didesnę rinkos dalį užima stiprus alus, tačiau per paskutinius penkerius metus situacija šiek tiek pasikeitė – auga silpnesnio alaus pardavimai. Kompanijos direktorius Indijoje Jean-Marc Delpon de Vaux komentavo, jog naująja alaus rūšimi siekiama sustiprinti pozicijas Indijos rinkoje, apeliuojant į indų įgimtą išdidumą bei kultūrą. Rinkodaros kampanijos metu bus naudojami tokie „ginklai“ kaip kriketas ir Bolivudas.

„SABMiller“ kompanija taip pat neseniai paskelbė, jog atidaro alaus daryklą Sudane. Tai valstybė, esanti Šiaurės rytų Afrikoje. Ji – didžiausia žemyne. Alus Sudane nebuvo gaminamas jau 25 metus, kadangi islamo įstatymas draudžia vartoti bet kokį alkoholį. 2005 metais Pietų Sudane susiformavo pusiau autonominė valdžia, kuri nutraukė pilietinį karą tarp šalies šiaurės, kuri išpažįsta islamą, ir krikščioniškųjų pietų.

Pietų dalies žemės ūkio ministras Reuter agentūrai tvirtino: „Mes ne tik gersime, bet ir gaminsime alkoholį. Tai svarbus politinis aspektas vienoje valstybėje su dviem sistemomis.“ Vyras komentavo, jog alaus gamyba pietinėje dalyje neturėtų pabloginti santykių tarp valdžios.

Į alaus gamyklą kompanija investuos 37 milijonus JAV dolerių. Nuo 2005 metų, po taikos sutarties pasirašymo, į Sudaną pradėtas importuoti alus iš Ugandos. Alų pietuose iš sorgų virdavo ir patys kaimo gyventojai.

Elena Germanovič
Šaltinis: sabmiller.com; onet.pl
Nuotrauka: sabmiller.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną