Pasaulį šiurpina kiaulių gripas

Pasaulį šiurpina kiaulių gripas

Visai neseniai spaudoje mirgėjo pranešimai apie kempinligę bei paukščių gripą, o dabar grėsmę kelią kiaulių gripas, kuris Meksikoje jau nusinešė ne vieną gyvybę. Aukų skaičius vis auga. Gripas, kuris labai greitai kinta, yra mokslininkų ir gydytojų galvos skausmas. Meksikoje kiaulių gripo židiniai nustatyti vidurio rytų Veracruz regione, pietiniame Oaxaca, Žemutinėje Kalifornijoje (šis regionas ribojasi su JAV, Kalifornijos bei Arizonos valstijomis). Taip pat ligos židiniai nustatyti San Luiz Potosi bei Meksikos sostinėje Meksike. 20 milijardų sostinės gyventojų kenčia nuo nematomos rykštės – plintanti liga privertė uždaryti mokyklas, universitetus, muziejus, bibliotekas ir teatrus, atšaukiamos pamaldos bažnyčiose. Panašių veiksmų imtasi ir kitose valstijose, kuriose pradeda plisti kiaulių gripas. Dar neseniai buvo skelbiama, kad nuo kiaulių gripo mirė 81 žmogus, šiuo metu skaičius išaugo iki 103, o dar apie 1,3 tūkst. žmonių yra užsikrėtę. Meksikos valdžia ragina žmones likti namuose bei vengti nereikalingų kontaktų.

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, ši liga labai pavojinga ir turi pandemijos požymių. Blogiausia yra tai, kad liga persiduoda nuo žmogaus žmogui, sukelia į gripo panašius simptomus bei sunkų plaučių uždegimą. Įprastu gripu serga senyvi žmonės ir vaikai, tačiau kiaulių gripu dažniausiai užsikrečia jauni žmonės. Gydytojai taip pat pastebėjo, kad ši viruso atmaina yra panaši į ispaniško gripo, siautusio 1918 metais ir nusinešusio milijonus gyvybių.

Nors užsikrėtusių žmonių nėra daug bei dar nėra aišku, ar tai tikrai kiaulių gripas, liga pradėjo plisti pasaulyje. Įtariama, kad liga pasiekė Naująją Zelandiją, Prancūziją, Jungtines Amerikos Valstijas. Lietuvoje kiaulių gripo atvejų dar neužfiksuota, bet imamasi atsargumo priemonių – gydytojai raginami atidžiau apžiūrinėti pacientus. Taip pat didesnis dėmesys skiriamas atvykėliams iš Meksikos, perspėjami keliautojai, besiruošiantys vykti į Meksiką ir aplinkinius regionus.

Kaimynai lenkai pirmadienį paskelbė, kad pavojus yra realus. Šalies vidaus reikalų bei administracijos viceministras Adamas Rapackis teigė, kad galimam ligos protrūkiui ruošiasi specialiosios tarnybos. Taip pat bus rengiama informacinė kampanija. Kovai su kiaulių gripu rengiasi ir Sveikatos ministerijos ekspertų grupė.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl, nytimes.com
Nuotraukos: nytimes.com, huffingtonpost.com, onet.pl
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną