Pagalvės mokestis Druskininkuose - „duoklė carui“

Pagalvės mokestis Druskininkuose - „duoklė carui“

Nuo birželio 1 dienos Druskininkų kurorto svečiai už kiekvieną naktį, praleistą viešbučiuose, sanatorijose, SPA centruose, svečių namuose ir kitose apnakvindinimo paslaugas teikiančiose įstaigose, turi sumokėti po 2 litus. Druskininkų savivaldybės nuo birželio įvestą mokestį už naudojimąsi miesto viešąja infrastruktūra kurorte dirbantys verslininkai prilygino duoklei carui, o Seimo nariai apskundė teismui. Rinkliava viduryje metų, kuomet jau buvo patvirtintos viešbučių kainodaros įvesta nepasitarus ir nepadiskutavus su jų bendruomenės atstovais.

Druskininkų vicemerė Kristina Miškinienė teigia, jog mokestis reikalingas, kadangi trūksta lėšų rinkodarai, infrastruktūros, kuri ir sukurta poilsiautojams, priežiūrai. Iš „pagalvės“ mokesčio Druskininkų savivaldybė planuoja surinkti iki 1,5–2 mln. litų lėšų per metus.

Kurorto verslininkai piktinasi, kad ant jų galvų staiga užgriuvęs „pagalvės“ mokestis pablogins pastaruosius metus nuostolingai dirbusių SPA centrų, sanatorijų, viešbučių padėtį. Anot jų, tokiam sprendimui pasirinktas netinkamas metas, be to, jis priimtas ignoruojant vietos verslo bendruomenę. Grupė Seimo narių ir Vyriausybės atstovas Alytaus apskrityje suabejojo Druskininkų savivaldybės tarybos sprendimo dėl rinkliavos teisėtumu ir kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Trečiadienį Vilniaus apygardos administraciniame teisme buvo pradėtas nagrinėti Jurgio Razmos, Eriko Tamašausko, Valentino Mazuronio, Algio Čapliko ir Antano Bauros skundas. Politikai teigia, kad jie prašo teismo išaiškinti, ar naujai įvesti mokestį yra teisėta.

Apie „pagalvės“ mokestį svarsto ir Birštono bei Palangos savivaldybės.

MENIU.LT informacija
Nuotrauka: info.druskininkai.lt

2011 09 08

 

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną