Padidinta įmonių įsiskolinimo biudžetui ir „Sodrai“ riba

Padidinta įmonių įsiskolinimo biudžetui ir „Sodrai“ riba

Siekiant spręsti restoranų, kavinių, viešbučių ir parduotuvių likvidumo problemą, Vyriausybė nutarė padidinti įmonių įsiskolinimo biudžetui ir „Sodrai“ ribą iki 10 tūkst. litų. Šis sprendimas turėtų padėti tabako prekybos bei alkoholio gamybos ir prekybos licencijas turinčioms įmonėms išvengti bankroto ir išsilaikyti rinkoje.

Iki šiol nustatyta riba yra 1000 litų. Ją viršijus įmonės įspėjamos apie alkoholio ir tabako prekybos licencijų galiojimo sustabdymą ir alkoholio produktų gamybos licencijų panaikinimą.
Šiuo ekonominiu laikotarpiu daugelio įmonių pajamos mažėja, todėl dalis jų negali laiku sumokėti nustatytų mokesčių. Sustabdžius ar panaikinus įmonei licencijos galiojimą, jos pajamos bei galimybės panaikinti įsiskolinimus dar labiau sumažėja.

Taip pat nuspręsta įspėjimo apie galimą licencijos panaikinimą terminą pratęsti iki 60 dienų. Per šį laikotarpį įmonės turės laiko susitarti su Valstybine mokesčių inspekcija dėl mokesčių atidėjimo bei mokėjimų grafiko. Šis pakeitimas neturėtų skatinti įmonių laiku nevykdyti mokestinių prievolių, nes pagal mokesčių įstatymus joms, kaip ir kitoms licencijų neturinčioms įmonėms, už nesumokėtus mokesčius yra skaičiuojami delspinigiai.

Naujieji įstatymų pakeitimai įsigalios po jų paskelbimo „Valstybės žiniose“.

Neseniai Vilniaus restoranai pradėjo reikšti nepasitenkinimą, kad šiek tiek uždelsus sumokėti mokesčius „Sodrai“ ar biudžetui, apie tai informuota savivaldybė sustabdo alkoholio prekybos licencijas ir taip dar labiau apsunkina verslo sąlygas.


LR Vyriausybės ir Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną