Obuoliai padeda kovoti su krūties vėžiu

Obuoliai padeda kovoti su krūties vėžiu

Krūties vėžys – klastinga liga, nusinešanti daugybės jaunų moterų gyvybę, todėl iš anksto būtina imtis priemonių, kad šios ligos būtų išvengta. Praeitais metais buvo atlikti šeši tyrimai. Jų duomenys parodė, kad vienas obuolys (arba kiti vaisiai ir daržovės) per dieną gali padėti išvengti krūties vėžio.

Profesorius Rui Hai Liu atliko tyrimą su graužikais. Paaiškėjo, jog obuolių ekstraktas sėkmingai slopina žiurkių krūties auglio vystymąsi. Kuo daugiau ekstrakto jos gaudavo, tuo geresnis buvo poveikis.

„Mes pastebėjome, kad gydyti gyvūnai turi mažiau navikų, jie yra mažesni, mažiau piktybiniai ir didėjo lėčiau, palyginus su augliais žiurkių, kurios ekstrakto negavo“, – sakė Liu, pabrėždamas, kad tyrimas patvirtino jo preliminaraus tyrimo, paskelbto 2007 metais, rezultatus.

Atlikdamas savo paskutinįjį tyrimą mokslininkas nustatė, kad tam tikro tipo labai piktybinis navikas – pagrindinė mirties nuo krūties vėžio priežastis – taip pat paplitęs ir gyvūnų tarpe (jį turėjo 81 procentas grupės graužikų). Šis navikas išsivystė 57 proc., 50 proc. bei 23 proc. žiurkių, kurioms buvo duodama maža, vidutinė bei didelė obuolių ekstrakto dozė per 24 savaites trukusį tyrimą. Šis kiekis prilygsta žmogaus suvalgomam vienam, trims ir šešiems obuoliams per dieną. Tyrimo autorius teigė, jog šie rezultatai rodo, kad obuolių ekstraktas sparčiai mažina navikų veiklumą bei slopina uždegimą žmogaus krūties vėžio ląstelėse bei įrodo fitochemikalų (fenolių bei flavanoidų, randamų obuoliuose bei kituose vaisiuose ir daržovėse) svarbą.

Krūties vėžys užima antrąją vietą ligų, nuo kurių daugiausia miršta moterų JAV, sąraše. Lietuvoje kasmet krūties vėžys nustatomas 1200 moterų. Kasmet pasaulyje nuo šios ligos miršta 40 tūkstančių moterų, Lietuvoje – 500 dailiosios lyties atstovių. Kad būtų išvengta šios baisios ligos, Rui Hai Liu ragina valgyti kuo daugiau vaisių ir daržovių.

Elena Germanovič
Šaltinis: medicalnewstoday.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną