Nutukimas gali būti užkrečiamas

Nutukimas gali būti užkrečiamas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, pasaulyje daugiau nei milijardas žmonių kenčia nuo antsvorio, o trečdalis yra nutukę. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad nutukimas gali būti užkrečiamas, kaip, pavyzdžiui, kvėpavimo takų infekcija. Ekspertai tikina, kad nutukimą gali sukelti virusas, kuris sukelia slogą bei gerklės infekcijas.

Daktaras Nikhilas Dhuranharas10 metų atlikinėjo tyrimus su gyvūnais ir žmonėmis, siekdamas išsiaiškinti viruso Adenovirus-36 poveikį organizmui. Vyras teigia, jog dėl šio viruso kai kurie žmonės priauga svorio labai greitai. Tyrimų centras, kuriame dirba gydytojas ir jo komanda, patvirtino, kad net tūkstančiui pacientų antsvorį padovanojo virusas.

Adenovirus-36 persiduoda per neplautas rankas ir atakuoja įvairius organus: plaučius, kepenis, inkstus, smegenis bei riebalines ląsteles, t. y. stimuliuoja jų dauginimąsi (gamina ląstelių kopijas). Dėl to žmonės dažnai negali kontroliuoti nutukimo proceso, o jų kūno svoris auga labai sparčiai.

Atlikus bandymus su viščiukais bei pelėmis, paaiškėjo, kad jų svoris augo greičiau nei sveikų gyvūnų net ir tuo atveju, kai užkrėsti gyvūnai suvartodavo nedaug pašaro. Atlikus bandymą su žmonėmis, nustatyta, kad šio viruso nešiotojai yra net trečdalis nutukusių žmonių. Tiesa, šį virusą nešioja ir 11 procentų lieknų žmonių.

Gydytojai tiki, kad šio viruso poveikio žmogaus organizmui nustatymas padės sukurti skiepus, kurie apsaugos žmones nuo nekontroliuojamo kūno svorio augimo. Nuo 1980 metų nutukusių žmonių skaičius didėjo visame pasaulyje: kai kuriose Šiaurės Amerikos dalyse, Didžiojoje Britanijoje, Rytų Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Ramiojo vandenyno salose, Australijoje bei Kinijoje. Kiti ekspertai tikina, kad ši teorija nėra patikima, nes virusas gali būti viena iš daugelio priežasčių, sukeliančių nutukimą. Vienas iš gydytojų tikino, jog geriausia nutukimo prevencija yra tinkama mityba bei sportas.

Elena Germanovič
Šaltinis: news.bbc.co.uk; onet.pl
Nuotrauka: www.flickr.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną