Neverskite vaikų valgyti

Neverskite vaikų valgyti

Dauguma tėvų mano, jog vaikui būtina sočiai valgyti, kad jis būtų sveikas ir gerai augtų. Nors tėvų norai – patys geriausi, versti vaiką valgyti atšalusias daržoves nereikėtų, nes tai gali turėti neigiamų pasekmių, kurios kartais pasireiškia jau kitą dieną. Tai įrodo tyrimas, atliktas Cornell universitete, veikiančiame Niujorko valstijoje.

Tyrimo vadovas Brainas Wansinkas neseniai vykusios konferencijos apie nutukimą metu pabrėžė, kad kuo dažniau tėvai liepia vaikams suvalgyti visą maistą, tuo labiau tai veikia vaikus, ypač berniukus, kurie vėliau darželyje atsigriebia su kaupu prašydami didesnių saldintų košių porcijų.

Tyrime dalyvavo 63 mamos, kurios augina ikimokyklinio amžiaus vaikus. Motinų buvo klausiama, ar jos labai kontroliuoja atžalų mitybos įpročius. Tuo metu vaikų buvo klausiama, kiek jie norėtų gauti saldžių kukurūzų rutuliukų per pusryčius darželyje. Vaikai galėjo prisipildyti dubenėlį tiek, kiek jie manė, jog įstengtų ir norėtų suvalgyti. Po to dubenėlis buvo sveriamas.

Tyrimo bendraautorius Collinas Payne’as iš Naujosios Meksikos valstijos universiteto teigė: „Tėvai, kurie verčia vaikus suvalgyti visą maistą, įsikiša į jų mitybos savikontrolę. Kai vaikams nesuteikiama teisė patiems pasirinkti maisto kiekį, jie atsigriebia, t. y. persivalgo išėję iš namų.“

Brainas Wansinkas komentavo, jog ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybos įpročiai tik formuojasi, o susiformavę nebesikeičia visą gyvenimą. Jis tėvams siūlo paprastą problemos sprendimo būdą: geriau pasiūlyti vaikams kelių patiekalų vidutines porcijas, kad jie galėtų paragauti visų, o vėliau paprašytų papildomos porcijos.

Elena Germanovič
Šaltinis: sciencedaily.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną