Nevalgyk greitai – sustorėsi

Nevalgyk greitai – sustorėsi

Tikimybė turėti antsvorį trigubai padidėja tiems, kurie valgo greitai. Tokias išvadas neseniai padarė japonų mokslininkai.

Ne paslaptis, kad mitybos įpročius formuoja šeima, draugai, aplinka, kurioje užaugote, dirbate ir net kaimynai – tai jau seniai patvirtinta tyrimais. Paprastas pavyzdys: jei Jūsų draugai sportuoja ir sveikai maitinasi, tai, matyt, ir Jūs elgsitės panašiai, tačiau jei mieste, kuriame gyvenate, įprasta valgyti greitąjį maistą, o Jūsų močiutė nuo mažens gamino Jums picas, tikriausiai keli nereikalingi kilogramai Jums netrukdys. Tačiau tiesa ir ta, kad mitybos įpročius apsprendžia ir gyvenimo tempas, o taip pat maisto kultūra. Jei esate įpratę pietauti ir vakarieniauti kartu su šeima – bendrauti ir mėgautis maistu – tikimybė, jog persivalgysite yra labai maža. Japonų mokslininkai norėjo išsiaiškinti, ar yra priklausomybė tarp valgymo greičio ir nutukimo? Ištirti 3 tūkstančiai savanorių.

Mokslininkai nustatė, jog žmonėms, kurie valgo greitai, t. y. prisikemša pilvą ir pajunta sotumo jausmą tik po valgio, antsvorio atsiradimo tikimybė yra tris kartus didesnė nei tiems, kurie valgo lėtai ir baigia valgyti tada, kai sotumo jausmas dar neatsirado.

Mokslininkai taip pat teigia, jog persivalgymo tikimybė vis didėja dėl greitojo maisto, kuris turi daug kalorijų ir yra riebus, o taip pat įpročio valgyti prie televizoriaus. Dėl šių priežasčių gali išsivystyti širdies ligos arba II tipo diabetas.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; forbes.com
Nuotraukos: www.thesun.co.uk
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną