Nesaugi paukštiena bus sunaikinta arba grąžinta atgal

Nesaugi paukštiena bus sunaikinta arba grąžinta atgal

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute atlikus planinius įvežtinės paukštienos laboratorinius tyrimus nustatyta, kad iš Brazilijos, Olandijos, Vokietijos importuota paukštiena užteršta salmonelėmis, o iš Lenkijos- kampilobakterijomis. Visa užkrėsta paukštiena bus sunaikinta arba grąžinta atgal.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, atlikdami įvežamos paukštienos kontrolę, atrinko įmonių įvežtos paukštienos produkcijos mėginius tyrimams. „Šiandien gauta dalis laboratorinių tyrimų atsakymų. Nustatyta, jog iš 8 įvežtinės paukštienos mėginių, paimtų iš UAB  „Agrobarteris“ ir ŽŪKB  „Pamario paukštynas“, 6 nustatyti patogeniniai sukėlėjai (75 proc.)“, – sakė Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto direktorius Jonas Milius.

Paukštienoje iš Brazilijos, Olandijos ir Vokietijos buvo nustatyta Salmonella enteritidis, o paukštienoje iš Lenkijos – Campylobacter jejuni.

Instituto direktoriaus Jono Miliaus teigimu, įvertinus įvežtinės produkcijos riziką, Brazilija patenka į padidintos rizikos grupę. Pagal Europos Sąjungos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemos RASFF duomenis, šiais metais buvo nustatyta 17 atvejų, kai produktai iš Brazilijos neatitiko saugos reikalavimų – iš jų 5 kartus salmonelių bakterijos paukštienoje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba prašo atkreipti įmonių bei juridinių asmenų dėmesį, užsiimančių paukštienos įvežimu ir prekyba, kad tokia produkcija yra padidintos rizikos ir kad reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį renkantis paukštienos gamintojus bei tiekėjus.

VMVT informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną