Neeilinės šventės Rumunijoje (svetur)

Neeilinės šventės Rumunijoje (svetur)

Gruodžio pabaigoje, prieš pat Naujuosius metus, rumunai sugalvojo nustebinti pasaulį ilgiausia rūkyta dešra ir linksmiausia Kalėdų muge, kurios metu 3939 žmonės persirengė Kalėdų seneliais ir vaikams sostinės gatvėse dalino dovanas. Kai kurie šaltiniai teigia, kad tai didžiausia pasaulyje tokio pobūdžio šventė. Žinoma, tuo linksmybės nesibaigė.

Bukarešte į kalėdinę mugę atvyko kompetentinga Gineso rekordų knygos komisija bei virtuvės šefų komanda, kurie išrūkė ilgiausią pasaulyje dešrą – jos ilgis siekia net 392 metrus. Vietinės žiniasklaidos duomenimis, prieš tai lenkų sumuštas rekordas pagerintas net 200 metrų. Pastaroji dešra sveria 150 kilogramų. Šiam rekordui buvo ruoštasi iš anksto: įspūdingo ilgio dešrai pagaminti prireikė net 2 savaičių, plušėjo 20 žmonių, įgaliotų Bukarešto savivaldybės. Galiausiai Tallallas Omaras, Gineso rekordų knygos atstovas, išmatavęs skanėstą paskelbė, kad sumuštas pasaulio rekordas ir nuo šiol jis priklauso rumunams.

Renginį stebėję žiūrovai galėjo paragauti rekordinio ilgio dešros – ji buvo supjaustyta bei iškepta ant grotelių. Valdžios atstovai žadėjo, kad kitą kartą bus pagamintas pats sunkiausias pyragas. Kaip matome, šiemet šventės Rumunijoje buvo tikrai vertos dėmesio. Laukiame naujų rekordų!

Elena Germanovič
Šaltinis: romania-line.blogspot.com, cctv.com; onet.pl
Nuotraukos: AFP
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną