Naujųjų metų tradicijos (II dalis)

Naujųjų metų tradicijos (II dalis)

Puerto Rikas
Šioje saulėtoje šalyje per Naujuosius priimta ant gatvės išpilti kibirą vandens. Tokiu būdu šalies gyventojai atsikrato visų negerovių ir ruošiasi gerų dalykų atėjimui. Sėkmę į namus bando prisivilioti aplink namus ir namuose barstydami cukrų.

Filipinai
Kad užaugtų dideli, filipiniečių vaikai vidurnaktį turi 10 kartų pašokti. Filipiniečiai tiki, kad įvairiaspalviai vaisiai ir ornamentuoti rūbai atneša gėrį ir laimę.

Japonija
Tekančios saulės šalyje Naujųjų metų išvakarėse namų fasadai puošiami šiaudų girliandomis. Jos nubaido piktąsias dvasias ir simbolizuoja laimę bei sėkmę. Artėjant vidurnakčiui, japonai garsiai juokiasi. Juokas taip pat privilioja sėkmę.

Olandija
Olandai prieš Naujuosius metus į namus neša kadagio šakeles. Perneša jas per visus kambarius, o tada sudegina. Šia apeiga siekiama namus apsaugoti nuo ligų. Kadagio šakelę reikia skinti būtinai po saulėlydžio. Pirmasis, atsikėlęs pirmąją metų dieną, visiems tebegulintiems turi atnešti sausainiukų, keptų eglučių, vadinamų „Het pint“.

Graikija
Pyragas Vasilopita – svarbiausias graikų patiekalas per Naujuosius metus. Į pyrago tešlą įmaišoma sidabrinė arba auksinė moneta. Pirmas pyrago gabalėlis paliekamas šventajam Vasilopitui, antras – namams, trečias – vyriausiam šeimos nariui. Nedidelis gabalėlis tradiciškai paliekamas prie virdulio, o dar vienas – vargšams. Likęs pyragas dalinamas šeimos nariams ir svečiams. Ir tas, kuris atranda paslėptą monetą, žinoma, bus pats laimingiausias kitais metais.

Vokietija
Vokiečiai Naujųjų metų naktį buria lašindami karštą vašką į šaltą vandenį. Jeigu sustingęs vaškas savo forma panašus į širdį ar žiedą, kitais metais nusimato meilė ir vestuvės, jei į laivą – laukia kelionės, į paršiuką – ateinančiais metais netruks maisto. Iki vidurnakčio savo lėkštėse vokiečiai palieka truputį maisto. Tai turi pasotinti nepriteklių. Tradicinė Naujųjų metų žuvis – karpis, kuris dominuoja visur (papuošimai, dekoracijos, sausainiai, dovanos). Vokiečiams karpis – finansinės sėkmės simbolis.

Danija
Danai laikosi senos geros tradicijos – užverčia draugų duris šukėmis. Lėkštės yra renkamos visus metus, o per Naujuosius mėtomos į draugų ir pažįstamų duris. Jei ryte prie durų randama daug šukių, viskas gerai, šeimininkai turi daug draugų.

Brazilija
Sėkmė ir taika lydės visus metus, jei brazilas per didžiausią metų šventę pasipuoš baltais rūbais. Per Naujuosius metus Brazilijoje vasara, todėl nesunku laikytis ir kitų smagių tradicijų. Pavyzdžiui, peršokti per septynias bangas. Į vandenyną taip pat priimta mesti gėlių, prieš tai sugalvojus norą. Paplūdimiuose Naujųjų metų naktį dega žvakės. Tikima, kad undinė išvys žvakių šviesą ir išpildys norus.

Vengrija
Šiaudinis Džekas – baidyklė, kuri Vengrijoje deginama per Naujuosius metus. Šios šiaudinės lėlės simbolizuoja nemalonumus, kurie persekiojo žmones visus praėjusius metus. Prieš egzekuciją Džekas ilgai nešiojamas po kaimą, kad surinktų visas nelaimes. Vengrijoje per Naujuosius nevalia valgyti žuvies ir viščiuko. Tai gali prišaukti nelaimę. Žuvis nuplaukia nuo sėkmės, o viščiukas atneš atgal nelaimę. Tinkamiausi patiekalai – lęšiai ar jų srėbalas, kiauliena, ypač paršiuko uodegėlė.

Anglija
Kaip ir prancūzai, anglai įdėmiai stebi, kas pirmasis peržengia namų slenkstį laikrodžiui išmušus vidurnaktį. Idealu, jei tai jaunas, gražus, sveikas ir būtinai tamsiaplaukis vyras. Anglis, pinigai, duona ir druska, atnešti pirmojo svečio, garantuoja didelę laimę.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://wday.ru
Nuotraukos: http://wday.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną