Naujųjų metų tradicijos (I dalis)

Naujųjų metų tradicijos (I dalis)

Visame pasaulyje Naujųjų metų išvakarėse keliamos šampano taurės ir skaičiuojami laikrodžių dūžiai. Globalizacija... Unikalios tradicijos nyksta. Tačiau, gerai paieškojus, dar galima atrasti nepamirštų gilių tradicijų, kurių laikomasi ir šiandien.

Pasirodo, Naujųjų metų naktį pasaulyje vyksta visokiausios keistenybės: žmonės meta senus baldus pro langus, mėtosi vynuogėmis, daužo indus į kaimynų duris, praeivius apipila vandeniu. Vardan ko? Žinoma, tik dėl didžiulės žmogiškos laimės.

Prancūzija
Triukšmauti per Naujuosius priimta ir Europoje. Prancūzai skiria ypatingą dėmesį šiai tradicijai. Tikima senais prietarais, kad triukšmas atbaido dvasias, itin aktyvias tuo momentu, kuomet keičiasi metai. Prancūzijos miestuose triukšmaujama, švilpiama, skambinama visais varpais, sprogdinamos petardos. Prancūzai tiki, kad burti ateitį turi žmogus, pirmasis peržengęs namų slenkstį Naujųjų metų naktį. Vidurnakčio svečias būtinai turi būti vyras – tai atneš laimę. O jei jis dovanų atneš pinigų, duonos ar... anglies, tuomet šeimos lauks santarvės kupini metai.

Italija
Maistas – šventas kiekvienam italui. Ar verta kalbėti apie tai, kad kalėdinis ar naujametinis italų stalas reikalauja daug darbo ir pastangų. Naujųjų metų vakarienei būtinai turi būti patiektas patiekalas su lęšiais. Tikima, kad šis produktas atneša finansinę sėkmę. Taip pat ant naujametinio italų stalo privalo būti cotechino (didelė, aitri dešra) ir zampone (farširuota kiaulės koja). Kiauliena – taip pat klestėjimo simbolis.

Naujųjų metų vakarėliai Italijoje visada trunka iki paryčių. Nacionalinė tradicija – pamatyti pirmąjį saulėtekį. Įdomiausia, bet pavojinga tradicija – šventinį vakarą pro langus išmesti senienas. Pro langus lekia viskas: nuo puodų iki spintų ir televizorių...

Ispanija
Ispanai taip pat Naujuosius metus švenčia iki paryčių, o vakarėlio pabaigoje, užsitęsus linksmybėms, valgo spurgas su šokoladu.

Meksika
Tradicija Naujųjų metų naktį suvalgyti 12 vynuogių – populiari daugelyje pasaulio šalių. Tačiau Meksikoje ši tradicija – ne rungtynės. Su kiekvienu vidurnaktį skelbiančio laikrodžio dūžiu reikia suvalgyti po vieną vynuogę. Kiekviena jų simbolizuoja vieną metų mėnesį. Pagal skonį sprendžiama, kokie laukia metai.

Lenkija
Duonos kepimas – viena svarbiausių Naujųjų metų tradicijų Lenkijoje. Kepti spurgas, kurios tenykščių vadinamos „paczki“ – geras ženklas. Spurgos atneša gėrį. Nedidukės žiedo, kryžiaus ar vaiko formos bandelės nuo seno buvo slepiamos ant stalo. Spurga ją radusiam nuspėja ateitį: žiedas reiškia vestuves, kryžius – dvasininko ateitį, vaikas – šeimos pagausėjimą. Lenkijoje tikima, kad pabudusieji anksti Naujųjų metų rytą vyturiais bus visus metus. O pramiegojusieji turi atsistoti ant dešinės kojos – tai atneš laimę.

Venesuela
Jei ateinančiais metais venesualietis nori daug keliauti, išvakarėse visur nešiojasi lagaminą. Sutikti Naujuosius metus būtinai reikia dėvint geltonos spalvos drabužius. Tai atneša laimę. Venesualiečiai savo norus ir svajones užrašo. Kai artėja vidurnaktis, visi popieriukai surenkami ir sudeginami. Tikima, kad norai išsipildys.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://wday.ru
Nuotraukos: http://wday.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną