Naujas žurnalo „Restoranų verslas“ numeris!

Naujas žurnalo „Restoranų verslas“ numeris!

2009-ieji bus įdomūs ir nenuspėjami ne tik Lietuvoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Įsibėgėjusi finansinė krizė palies visus – tiek verslininkus, jų darbuotojus, tiek eilinius vartotojus. Ne išimtis yra ir restoranų bei viešbučių verslas. Ne paslaptis, kad dažna šios verslo srities įmonė yra skolinga bankams, tiekėjams. Skolos auga mažėjant pajamoms, o pajamos sumažėja retėjant lankytojų gretoms.

Prie visuotinio nerimo dėl krizės, neaiškios ateities, galimo nedarbo ir bankroto prisideda ir kainų kilimas dėl didėjančių kuro ir alkoholio akcizų, padidėjęs pridėtinės vertės mokestis, mokesčių reformos. Pastarosios permainos taip pat mažins vartojimą, daugiau nei trigubai padidėjusį pridėtinės vertės mokestį ypač pajus viešbučių lankytojai. Dėl to aklai galima kaltinti valdžios vyrus, bet argi ne mes juos išrinkome? Argi ne mes patys, įvairiais būdais siekdami sumažinti mokamus mokesčius, privedėme valstybę iki tokios situacijos? Pritrūkus pinigų, vyriausybė mato vienintelę išeitį – didinti mokesčius.

Eilinis vartotojas, nežinodamas, kas jo laukia artimiausioje ateityje (visi aplinkui tik ir kalba apie baisią krizę), pradeda taupyti, mažinti savo išlaidas. Tai jau juntama restoranų versle – žmonės maitinimo įstaigose lankosi rečiau. Bet juk vis tiek kažkur pietauja... Galima teigti, kad 2009-aisiais lankytojų sumažės restoranuose. Jie turbūt rinksis paprastesnes maitinimo įstaigas – kavines, picerijas, greitojo maisto užkandines. Gal dalis vartotojų pirks užkandžius prekybos centruose ar stengsis pavalgyti namuose, taip didindami maisto prekių parduotuvių uždarbį.

Bet neskaičiuokime tik blogų naujienų. Liaudies išmintis byloja, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Štai nuo Naujųjų metų įsigaliojo draudimas parduotuvėse po 22 val. prekiauti alkoholiniais gėrimais, todėl baruose ir restoranuose vakarais gali padidėti gėrimų apyvarta. Turizmo agentūros skelbia, jog mažėja keliaujančiųjų poilsiauti į užsienį. Galbūt neišvykstantys vėl rinksis poilsį Lietuvos pajūryje, kaimo turizmo sodybose ar viešbučiuose? Konkurentų restoranai ir kavinės bankrutuoja. Gal tai puiki proga pritraukti pas save naujų lankytojų ar netgi nupirkti konkurento verslą? Svarbiausia – stengtis nenuvilti savo lankytojų, klientų, darbuotojų, tiekėjų, verslo partnerių ir savo vertę įrodyti nuoširdžiu darbu.

Linkime Jums daugiau optimizmo ir geros nuotaikos. Dirbate svetingumo versle, tad būkite svetingi!

„Restoranų verslo“ Nr. 6/2008 (28) turinys >>


Užsisakykite „Restoranų verslą“!

Jei pageidaujate, kad leidinys „Restoranų verslas“ Jus pasiektų laiku ir patogiai – tiesiai į Jūsų įstaigą ar namus, skubėkite jį užsiprenumeruoti!

Prenumeratos kaina už artimiausius šešis leidinio numerius yra 48,00 Lt.

Prenumeratos kuponą rasite leidinyje bei Meniu.lt portale (http://kuponas.meniu.lt).
Per metus išleidžiami šeši „Restoranų verslo“ numeriai.
Prenumeruoti galite nuo bet kurio numerio!
Leidinį galite prenumeruoti ir internetu: www.prenumerata.lt

Iškilus klausimų, prašome kreiptis į „Restoranų verslo“ redakciją Vilniuje telefonu (8 5) 2735919 bei elektroniniu paštu prenumerata@meniu.lt.

Nuoširdžiai Jūsų,
„Restoranų verslo“ ir Meniu.lt kolektyvas

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną