Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Naktiniai reidai parduotuvėse-baruose

2009-07-21
Paskelbk savo straipsnį

2009 m. liepos 15-16 dienomis Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atliko neplaninius parduotuvių-barų, prekiaujančių alkoholiniais gėrimais, patikrinimus nakties metu, dalyvaujant Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus pareigūnams. Reido metu patikrintos 27 maisto produktų parduotuvės-barai.

Patikrinus veikiančius barus, kai kuriuose buvo nepajungta alaus pilstymo įranga, trūko vienkartinių indų. Taip pat nustatyta produktų laikymo sąlygų, ženklinimo ir atsekamumo pažeidimų. Ne visi pardavėjai buvo pasitikrinę sveikatą, kai kurie jų nesilaikė asmens higienos reikalavimų, trūko valymo ir dezinfekavimo priemonių. Kai kur nakties metu lankytojai negalėjo patekti į tualetus dėl pardavėjų saugumui įrengtų grotų ar užraktų. Nustatyta, kad beveik visose parduotuvėse-baruose nakties metu buvo pardavinėjami alkoholiniai gėrimai išsinešimui. Už nustatytus pažeidimus 5 maisto tvarkymo subjektams taikytos baudos, 4 įmonių veikla laikinai sustabdyta. 15 įmonių iš patikrintų po 22 val. prekybos nevykdė.

„Reido metu paaiškėjo, kad maisto parduotuvės-barai nakties metu yra pagrindinės alkoholio įsigijimo vietos. Tačiau ši veikla kaip ir įteisinta, nes Savivaldybės išduodamose licencijose prekyba alkoholiu išsinešimui numatyta. Galiojanti licencijų išdavimo tvarka šiuo metu prieštarauja Alkoholio kontrolės įstatymui. Manau, kad šis klausimas artimiausioje ateityje turėtų būti sprendžiamas, griežtinami reikalavimai, norint atidaryti tokio tipo barus. Šių prekybos įmonių darbuotojai turėtų įdėti daugiau pastangų, kad atvykę žmonės vartotų alkoholį vietoje, prie tam tikslui įrengtų staliukų.“, – komentavo Vilniaus miesto .VMVT viršininkas Algirdas Špukas.

VMVT inspektoriai ne tik reidų metu tikrina kaip laikomasi maisto saugos reikalavimų, bet atlieka ir planinius barų patikrinimus. Š. m. liepos 7-9 Vilniaus miesto. VMVT inspektoriai jau patikrino 15 barų, kuriuose prekiaujama alkoholiniais gėrimais. Patikrinimų metu nustatyti produktų ženklinimo, kryžminės taršos, kiti higienos ir maisto tvarkymo reikalavimų pažeidimai. Visuose baruose įrengti tualetai, rankplovės, tačiau ne visuose tinkamai išspręstas nuorodų higienos reikalams atlikti klausimas. Už nustatytus pažeidimus 6 įmonių atsakingiems darbuotojams skirtos baudos, 2 įmonių veikla laikinai sustabdyta.

Tokie parduotuvių-barų tikrinimo reidai, pasitelkiant policijos pareigūnus, jau atliekami ir kituose respublikos miestuose ir apskrityse.

VMVT informacija