Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Mona Liza turėjo per didelį cholesterolio kiekį?

2010-01-27
Paskelbk savo straipsnį

Mokslas žengia pirmyn, kartu su juo sužinome daug įdomių dalykų. Ar meno kūriniai gali prabilti ir pasakyti, kokia liga tais laikais kamavo žmogų? Tikrai ne, tačiau mokslininkai tai gali nustatyti...

Patologinės anatomijos profesorius Vito Franco iš Palermo universiteto pastebėjo, kad pirklio žmona iš Leonardo da Vinčio šedevro „Mona Liza“ ant veido turėjo aiškiai pastebimą riebiųjų rūgščių sankaupą. Tai susiję su padidėjusiu cholesterolio kiekiu. Ypač prie kairiosios akies galima pastebėti riebalinio sluoksnio sankaupą. Pasak profesoriaus, dailininkai net nenutuokė, kad kruopščiai atspindėdami paveiksle žmogaus kūną jie suteikė ir kitos informacijos. Savo pastebėjimais profesorius pasidalino medikų konferencijoje, Florencijoje.

Mokslininkas jau du metus įnirtingai nagrinėjo įvairius meno kūninius: nuo Egipto skulptūrų iki šiuolaikinės tapybos darbų. V. Franco ieškojo simptomų, kurie būdingi kai kurioms ligoms. Pavyzdžiui Sandro Botičeli kūrinyje „Jauno vyro paveikslas“ galima pastebėti, kad jaunas džentelmenas turėjo nenatūraliai ilgus pirštus. Gydytojai juos vadina „voro pirštais“. Tai reiškia, kad žmogus sirgo Marfano sindromu. Tai jungiamojo audinio liga, paveldima autosominiu dominantiniu būdu. Šiuo sindromu sergantys žmonės labai aukšti, liekni, turi ilgas, plonas galūnes, tokias kaip „Madona ilgu kaklu“, kurią galima pamatyti Uffizich galerijoje, Florencijoje.

Mokslininkui taip pat pavyko diagnozuoti Mikelandželo ligą, kurio portretas pavaizduotas paveiksle „Atėnų mokykla“. Patinę keliai yra podagros simptomai, kuriai dažnai būdinga akmenligė. Paskutiniuose savo laiškuose Mikelandželas skundėsi inkstų ligomis.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: brandonreed.files.wordpress.com
Meniu.lt informacija