Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Miesto sodas“ ruošiasi didelei šventei (Kaunas)

2009-04-03
Paskelbk savo straipsnį

Dešimt metų! Štai kokiam gražiam jubiliejui šiomis dienomis ruošiasi Laikinojoje sostinėje, Laisvės alėjos liepų ir Muzikinio teatro sodelio klevų apsuptyje, įsikūręs Kauno restoranas „Miesto sodas“.

„Mūsų jubiliejinis gimtadienis – balandžio 4-ąją, bet jį švęsime visą savaitę, iki pat Velykų, – puikia šventine nuotaika jau gyvena direktorius Gintautas Ruminas. – Kviečiame linksmintis kartu, ruošiame svečiams malonių staigmenų. Šventės kulminacija – įspūdingas Andriaus Mamontovo koncertas, vyksiantis balandžio 9-ąją „Sienos“ klube“.

Pasak direktoriaus, Laikinosios sostinės širdyje įkurti jaukų viešojo maitinimo paslaugų ir pramogų kompleksą paskatino sėkminga legendinės Kauno kavinės „Astra“ veikla.

„Tai buvo savotiška „Astros“ plėtra, – patikslina G. Ruminas. – Nors tuo laiku mieste sparčiai augo picerijų ir lietuviškų patiekalų restoranų populiarumas, nutarėme nesivaikyti greito pelno – likome ištikimi geram skoniui ir demokratiškesnei, europietiškai, virtuvei. Norėjome būti ne tokie kaip visi“.

Dėl restorano pavadinimo galvos ilgai sukti nereikėjo – šalia esantį Muzikinio teatro sodelį kauniečiai nuo seno vadina miesto sodu. Na, o naktiniam klubui išskirtinį vardą pasufleravo istorija – gynybinė miesto siena kaip tik atsiremia į klubo pastatą, jo viduje iki šiol išlikusios autentiškos gynybinio bokšto liekanos!

Naujovės ir pranašumai
Kaip per tuos dešimt metų keitėsi „Miesto sodo“ veidas, kuo esate išskirtiniai, pranašesni už kitas panašią veiklą plėtojančias vietas?

„Mes įsikūrę pačiame miesto centre, daugiausia kauniečių ir miesto svečių sutraukiančioje Laisvės alėjoje, taigi visiems – kaip ant delno, – pasakoja direktorius. – Tačiau ne tik dėl to siekėme išlaikyti aukštą paslaugų lygį, puikų lankytojų įvertinimą. Mes negalime ir nemokame dirbti bet kaip, atmestinai... Mūsų restoraną puošia didžiulė stiklinė galerija, jaukumo suteikia savito stiliaus interjeras, dėmesį patraukia į miesto sodą tarsi įsiliejanti erdvi lauko terasa... Vieni pirmųjų Lietuvoje įrengėme atvirą virtuvę – virėjai dirba restorano svečių akivaizdoje, taigi nuolat privalo būti pasitempę; labai populiarus tarp lankytojų salotų savitarnos baras... Nors dažnai atnaujiname meniu, firminių „Cezario“ salotų, pagal šveicarišką technologiją ruošiamų kreminių sriubų, nuosavame konditerijos ceche kepamų skanėstų ir išskirtinio skonio vaisinių kokteilių negalime atsisakyti, nes juos lankytojai tiesiog dievina... Esame vieni iš nedaugelio Kauno restoranų, pajėgūs surengti gausius išvažiuojamuosius pobūvius, aptarnauti keletą tūkstančių svečių!“

Skonis, stilius, stabilumas
Ramutė Kavaliauskienė, Romas Būblys, Elena Gudelevičienė, Aurelijus Krajašas, Ainas Skėrys, Virgilijus Valionis, Tomas Peseckas, Juozas Naujokas, Onutė Gražulienė, Elena Sangavičienė, Aleksejus Denisovas čia dirba nuo restorano veiklos pradžios! Tai dar vienas didžiulis pranašumas. Mat į draugišką ir stabilų kolektyvą suburti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojai vienas kitą puikiai pažįsta, pasitiki vieni kitais, supranta iš žvilgsnio, žino, kuris ką sugeba. Šaunus kolektyvas darbe vadovaujasi uždegančiu šūkiu „Skonis, stilius, stabilumas!“

Kaune turbūt nėra restorano ar kavinės, kurioje turimomis profesinėmis žiniomis nesididžiuotų „Miesto sode“ darbo patirties sėmęsi virėjai ar administracijos darbuotojai, vėliau padarę puikią karjerą.

„Mes gulamės ir keliamės su mintimis apie savo įmonių veiklą, kuriame ir įgyvendiname naujas idėjas, planuojame ateities darbus, – pasakoja G. Ruminas. – Mėgstantiesiems pramogauti gamtos prieglobstyje, toliau nuo miesto šurmulio, ant Kauno marių kranto atidarėme jaukų, kantri stiliaus restoraną „Jachtklubas“. Domeikavoje veikia mūsų kavinė „Scania“, kurioje galima šauniai atšvęsti įvairius pobūvius. Vasarą kviečiame į jaukią kavinukę „Zoo“, įsikūrusią Lietuvos zoologijos sode“.

Nors šalį užgriuvęs ekonominis sunkmetis tiesiogiai paveikė maitinimo ir pramogų verslo sritis, „Miesto sodo“ vadovai, nuolatiniai prestižinių Laikinosios sostinės kultūrinių renginių mecenatai, paramą „Operetei Kauno pilyje“ ir Pažaislio muzikos festivaliui pažadėjo ir šiemet. G. Ruminas kartu su kolegomis didžiuojasi galįs prisidėti prie meno, kultūros bei geros muzikos puoselėjimo ir populiarinimo Laikinojoje sostinėje, o mintyse jau brandina naujus plėtros planus ir ieško trumpiausių kelių į sėkmę.

Su „Laisvalaikio“ kortele „Miesto sode“ ir „Jachtklube“ – 15 proc. nuolaida sąskaitai.

Daugiau apie „Miesto sodą“>>

„Laisvalaikio“ informacija
Virginija Grigaliūnienė
Nuotrauka: Viktoro Purio