Mergaitės geriau jaučia skonį nei berniukai

Mergaitės geriau jaučia skonį nei berniukai

Pasirodo, berniukai kur kas blogiau skiria įvairius skonius nei mergaitės. Tokią išvadą padarė danų mokslininkai, ištyrę beveik 9 tūkstančius mokyklinio amžiaus vaikų. Tai didžiausias iki šiol atliktas tokio pobūdžio tyrimas. Jame dalyvavo mokslininkai iš Kopenhagos universiteto ir Danijod mokslo organizacijos (Danish Science Communication). Tyrimas atliktas rugsėjo mėnesį, o rezultatai publikuoti gruodį.

Bodilas Allesen-Holmas tikina, kad vaikai ir jauni žmonės vienareikšmiškai labai gerai atskiria skonius. Tiesa, skirtingų lyčių atstovai juos skiria skirtingai: berniukams reikia, kad patiekale būtų kur kas daugiau cukraus, kad maistas jiems atrodytų saldus. Mokslininkai pastebėjo, kad daugeliui berniukų patinka stipriai išreikšti patiekalų skoniai, o mergaitės norėtų įvairesnių.

Atlikus konkrečių skonių testus paaiškėjo, kad berniukams reikia 10 procentų daugiau rūgštumo, 20 procentų daugiau saldumo, kad jie pasakytų, jog patiekalas yra skanus.

Įdomus ir tai, kad kas trečias mokinys per testus rinkosi nesaldžius gėrimus, nors 48 procentai vaikų skaniausiu išrinko gėrimą, kuris buvo saldžiausias. Taip pat 70 procentų vaikų teigė, kad jie mėgsta žuvį. Atsižvelgdami į tyrimo rezultatus ekspertai teigia, kad vaikams galėtų būti sukurti sveiki užkandžiai, tik berniukams saldesnio ar rūgštesnio skonio.

Sugebėjimas atskirti skonį tobulėja su amžiumi, didžiausias šuolis pasireiškia 13–14 metais. Tokio amžiaus paaugliai tampa jautrūs rūgštiems produktams. Tuo pat metu išryškėja saldumynų pomėgis.

Elena Germanovič
Šaltinis: sciencedaily.com
Nuotraukos: www.smh.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną