Mažiau kalorijų – geresnė atmintis

Mažiau kalorijų – geresnė atmintis

Vokiečių mokslininkai tvirtina, kad, suvartojus trečdaliu mažiau kalorijų, atmintis pagerėja net 20 procentų. Ekspertų nuomone, maistas, kurį mes vartojame, ir Alzhaimerio liga nėra susiję. Tačiau vokiečių mokslininkų tyrimas parodė, kad suvartojamų kalorijų kiekis ir atmintis yra atvirkščiai proporcingi. Atminties sutrikimas – vienas šios ligos simptomų.

Tyrime dalyvavo 50 žmonių, kurių vidutinis amžius – 60 metų. Savanoriai buvo suskirstyti į tris grupes. Pirmos grupės nariams kalorijų kiekis buvo sumažintas 30 procentų, antros – padidintas 20, trečios grupės nariai laikėsi įprasto raciono. Po trijų mėnesių paaiškėjo, jog pacientų, kuriems buvo apribotas kalorijų kiekis, atmintis pagerėjo net dvidešimčia procentų. Pasak mokslininkų, toks efektas gali atsirasti dėl insulino sumažėjimo organizme.

Be to, praėjusiais metais tyrėjai nustatė, kad Alzhaimerio liga labiau rizikuoja susirgti žmonės, kurių cholesterino kiekis yra padidėjęs. „Nelaimėlių“ grupei priklauso užkietėję rūkaliai ir mėgstantys kilnoti taureles. Statistika rodo,kad pastariesiems žmonėms smegenų veiklos sutrikimai pasireiškia 6–7 metais anksčiau.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://news.tipok.ru
Nuotraukos: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną