„Maxima“ parduotuvės prekiavo užterštais agurkais iš Ispanijos

„Maxima“ parduotuvės prekiavo užterštais agurkais iš Ispanijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad UAB „Maxima LT“ uždrausta realizuoti rinkoje 21 384 kg ispaniškų ilgavaisių agurkų ir nurodyta minėtą siuntą skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Kupiškio rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektoriai, vykdydami augalinio maisto produktų stebėsenos programą, prekybos centre „Maxima“ (Gedimino g. 53, Kupiškis) atrinko ispaniškų ilgavaisių agurkų, išaugintų po danga, mėginius.

Atlikus tyrimus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, nustatyta, kad agurkuose pesticido dichlorvoso, įtraukto į „pavojingų“ biocidų sąrašą, koncentracija 2,5 karto viršija didžiausią leidžiamą koncentraciją. Pesticido koncentracija agurkuose sudarė 0,05±0,025 mg/kg, tuo tarpu kai didžiausia leistina norma - 0,01 mg/kg.

Remiantis Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto pateikta laboratorinių tyrimų išvada, minėti agurkai yra nesaugūs ir netinkami vartoti. Todėl UAB „Maxima LT“ įpareigota minėtą ilgavaisių agurkų siuntą skubiai surinkti iš rinkos ir saugiai sunaikinti.

Atsižvelgiant į tai, kad nesaugūs agurkai į Lietuvą įvežti iš Ispanijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF apie atvejį informavo Europos Komisiją ir kitas šalis nares.


Meniu.lt rekomenduoja nenaudoti maistui ispaniškus ilgavaisius agurkus, pastaruoju metu (kovo pradžioje) pirktus prekybos tinkluose „Maxima“ arba galimai iš šio tinklo prekes perkančių smulkių parduotuvių ar turgaus prekeivių.


VMVT ir Meniu.lt informacija

2011 03 10


Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną