„Marino“: į kelionę vandenynais už mažiausią kainą (Vilnius)

„Marino“: į kelionę vandenynais už mažiausią kainą
(Vilnius)

Jei dar nespėjote aplankyti vienintelio sostinėje specializuoto žuvų ir jūrų gėrybių restorano „Marino“, dabar pats laikas tai padaryti. Priežastis – ne tik čia pradėjusios galioti „Laisvalaikio“ klubo nuolaidos, bet ir svečių piniginėms itin palankūs šventiniai degustaciniai meniu. Metų veiklos sukaktį minintis „Marino“ yra pasirengęs pažadinti „skaniausius“ prisiminimus iš atostogų užsienio kurortuose ir užkirsti kelią rudeninei depresijai.

Sklaidomi mitai

Verslo partneriai Rolandas Laurinaitis bei Liutauras Markevičius nesigaili įgyvendinę ilgokai brandintą jūrų gėrybių restorano Vilniuje idėją. Pernai spalį mados ir stilingo laisvalaikio kvartale „Vilniaus vartai“ atidarytą „Marino“ atranda vis daugiau sveiko ir gero maisto mėgėjų. Vis dėlto vyrai neabejoja – svečių būtų dar daugiau, jei ne jų kūrinį apgaubęs itin brangaus ir tik išskirtinei publikai skirto restorano mitas.

„Restorane laukiami visi vilniečiai ir miesto svečiai“, – teigia „Marino“ direktorius R. Laurinaitis, galįs pasiūlyti palankų sprendimą kiekvieno piniginei. Pasak jo, pro šalį neprašaus užsisakiusieji sočios žuvienės ar karštojo žuvies patiekalo, kurio didelės porcijos pakaks pasisotinti dviem. „Dažniausiai patiekiame visą paruoštą žuvį. Kaip ir mėsą, sultingai ją iškepsi, tik ruošdamas didelį gabalą“, – aiškino restorano bendraturtis L. Markevičius. Savininkų teigimu, svečiai itin palankiai vertina antrą savaitę siūlomą šventinį degustacinį meniu, kviečiantį dviese už 60 litų paragauti penkių skirtingų skanėstų. Todėl restorane ne tik pratęstas šio pasiūlymo galiojimo laikas, bet parengti ir dar du papildomi degustaciniai meniu. Kreminė omarų sriuba, keptas Jonijos jūros kalmariukas, Maldyvų tunų užkandis – tai tik dalis egzotinių „Marino“ skanėstų, siūlomų ragauti už specialią kainą.

„Marino“ stengiasi aprėpti geriausius jūros produktų regionus ir savo svečiams pasiūlyti kuo šviežesnių žuvų bei jūrų gėrybių, todėl produktai vežami iš Kanadą, Maldyvus, Kamčiatką ir Šri Lankos salas skalaujančių vandenų (Jonijos jūros, Atlanto vandenyno ir kt.). Atvėsinti produktai dėžėse ant ledo ar vakuuminėse pakuotėse į Vilnių per Vokietiją atkeliauja du tris kartus per savaitę. „Nuo didžiausio Prancūzijos žuvies turgaus mūsų produktai atsilieka viena para“, – teigia R. Laurinaitis.

Reikiamoje temperatūroje vakuume kardžuvės bei tuno filė gali būti laikoma apie tris savaites, kiti jūrų produktai sunaudojami iki atvykstant naujai jų siuntai. O štai laukiniai Kanados omarai restoraną pasiekia gyvi ir yra laikomi specialiame „Marino“ baseinėlyje. „Pasaulyje yra labai nedaug restoranų, kur galima rinktis gyvų omarų“, – bene didžiausią „Marino“ egzotiką įvardija R. Laurinaitis. Įdomu, kad lietuviškos žuvies nutarta nesiūlyti dėl dviejų priežasčių. „Marino“ steigėjai įsitikinę, kad geriausi mūsų vandenų produktai iškeliauja į užsienį. O karpių, jų nuomone, mūsų šalies gyventojai jau atsivalgė. Kiekvienas savo namuose gali pasiruošti ir lašišos – štai kodėl jos taip pat nėra „Marino“ meniu. Beje, restoranas turi ką pasiūlyti ir žuvies produktų nemėgstantiems svečiams. Čia galima užsisakyti patiekalų su aviena iš Naujosios Zelandijos, argentinietiška jautiena ar paskanauti barbarisinių ančių iš Prancūzijos. Šie produktai taip pat atkeliauja atvėsinti vakuuminėse pakuotėse.

Didžiausia kūryba – nesugadinti

Šio restorano tikslas – sužavėti svečią ne kulinarinio meno šedevrais, bet natūraliais prieskoniais, kiek paryškintu autentišku šviežių produktų skoniu. Taikydami paprastus žuvies ruošimo būdus, restorano virėjai naudoja tik aukščiausios rūšies itališką alyvuogių aliejų, kokybiškus citrusus ir žalias, daugiausia iš Provanso atgabentas prieskonines žoleles. Žuvies ir jūros produktų valgiams gaminti naudojama tiek paprasta viryklė, tiek dujinė kepsninė bei konvekcinė krosnelė. „Didžiausią kūryba – gauti kokybišką produktą ir jo nesugadinti. Ruošiame pagal paprastus sveikos virtuvės receptus, siekdami išsaugoti visas vertingąsias produktų savybes“, – „Marino“ principus atskleidžia L. Markevičius.

Restorano savininkai vadovaujasi žuvies bei jūros produktų eksperto, Monterėjaus (Meksika) žuvų turgaus steigėjo Paulo Johnsono patarimais. Knygoje „Fish Forever“ („Žuvis amžinai“) šis autorius primena apie jūrų produktų poveikį įvairių ligų profilaktikai. Reguliariai valgydami tai, kas plaukia ar ropoja dugnu, rečiau skųstumėmės širdies ligomis, skaudančiais sąnariais, šlubuojančia atmintimi ir rudenine depresija...

Ramunė Žukauskienė
„Laisvalaikio” informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną