Marcipaninis rojus (smaližiams)

Marcipaninis rojus (smaližiams)

Vaizdingame Budapešto priemiestyje Szentendre niekad netrūksta turistų. Čia tikrai yra kur apsilankyti ir ką pamatyti: bažnyčios, muziejai, antikvariatinės parduotuvės, vingiuotos gatvės. Pagrindinėje miesto aikštėje galite užsukti į vieną iš įdomesnių objektų – Marcipano muziejų.

Pasirodo, iš marcipano galima ne tik lipdyti šventinių tortų papuošimus, bet ir sukurti pačius įmantriausius meno šedevrus. Pirmasis muziejus pasaulyje visa tai siūlo pamatyti savo akimis.

Konditeris K. Szabo užsiima „marcipaniniu“ verslu kone visą savo gyvenimą. Per tą laiką mažytė parduotuvėlė Szentendre išaugo pradžioje į didžiausią parduotuvę, o vėliau – į fabriką, kuriame prieš penkiolika metų atidarytas pirmasis pasaulyje Marcipano muziejus.

Tarp eksponatų – įspūdingo dydžio vestuvinis tortas, žavintis ne tik būsimuosius jaunavedžius, pasakiškas cukrinis arbatos servizas.

Viena salė, skirta istoriniams įvykiams: joje puikuojasi marcipaninis parlamento maketas, paveikslai, skulptūros, vaizduojančios istorinius bei legendinius įvykius Vengrijoje. Ant sienos kabantis įspūdingas Marijos Teresės su gausia šeimyna portretas.

Patalpoje, skirtoje Austrijai – vitrina su Mocarto portretu, šalia – genijaus smuikas, rožių puokštė ir nėriniai. Tiesiog sunku patikėti, kad visi eksponatai pagaminti konditerių, o ne profesionalių skulptorių ir menininkų rankomis.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.conditer.ru
Nuotraukos: www.conditer.ru
Video: http://www.youtube.com/watch?v=L4fL3EMs8Ps
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną