Mamey – mėgstamiausias Popiežiaus vaisius

Mamey – mėgstamiausias Popiežiaus vaisius

Popiežius Jonas Paulius II labai mėgo egzotišką mamey vaisių. Kur tik beviešėdavo, visada pageidaudavo, jog kambaryje būtų šių vaisių. Ir ne veltui, nes mamey – vienas skaniausių egzotiškų vaisių pasaulyje.

Vaisius brandina vaismedis, kurio gimtinė yra šiaurės Meksika bei Pietų Amerikos šiaurinė dalis. Mamey taip pat kultivuojami Karibuose. Šį vaisių labai mėgsta Lotynų Amerikos kraštų gyventojai. Mamey medis labai dekoratyvus, amžinai žaliuojantis, jis gali užaugti iki 15-45 metrų aukščio. Kaip dauguma vaismedžių, jis yra skiepijamas, kad nepakistų vaisių skonis.

Turistų, kurie valgydami vaisių išspjauna sėklas, dėka tropiniuose miškuose auga daug šių laukinių vaismedžių. Tropiniai mamey vaisiai yra apie 10-25 cm ilgio ir 8-12 cm pločio. Rudas meliono apvalkalas slepia rausvai oranžinės spalvos minkštimą, kuris labai skanus: maloniai saldus, primena saldžiąsias bulves arba moliūgą su šokolado ir migdolų, vanilės prieskoniu.

Mamey melionas lengvai nusilupa – jį galima saugoti šaldytuve keletą dienų. Šis egzotiškas vaisius valgomas šviežias, dažnai naudojamas desertų ir gėrimų gamybai: pieninių kokteilių, vaisinių desertų bei ledų. Yra paplitęs ir kitas desertas: mamey supjaustomas griežinėliais, maišomas su medaus koriais ir braškėmis. Mamey vaisiuje gausu vitamino A, vitamino C ir kalio, o taip pat maistinių medžiagų, todėl tai puiki alternatyva įprastiems užkandžiams.

Šį vaisių retai galima įsigyti už tropinių valstybių ribų, tačiau jei jums pasiseks ir išvysite šį vaisių turguje ar parduotuvėje, atkreipkite dėmesį į spalvą: ji turi būti vientisa, be minkštų „dėmių“. Geriausia paprašyti pardavėjo, kad perpjautų vaisių: kokybiško mamey kreminis minkštimas turi būti saldus, o prastesnės kokybės vaisiai gali būti netgi kartūs. Įdomumo dėlei verta paminėti, jog Pietų Amerikos kraštuose mamey vaisius taip pat laikomas afrodiziaku.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: wisegeek.com; en.wikipedia.org;
Nuotraukos: donporter.net
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną