Maisto skandalas Kinijoje

Maisto skandalas Kinijoje

Trečiadienį, Kinijos valdžia paskelbė, jog vaikų, apsinuodijusių pieno milteliais, skaičius padidėjo iki 6244, mirė trys kūdikiai. Pieno milteliuose rasta melamino. Tai medžiaga, naudojama plastiko produktų, trąšų bei valymo priemonių gamyboje. Pasak sveikatos apsaugos ministro Chen Zhu, vaikų, sergančių ūmiu inkstų nepakankamumu skaičius padidėjo iki 158.

Antradienį kinų televizija parodė reportažą apie 69 prekės ženklų (22 firmų) modifikuoto pieno produktuose aptiktą melaminą. Į šią kategoriją pakliuvo ir labai didelės bei žinomos firmos „Sanlu“ produktai. Apytiksliais paskaičiavimais šios kompanijos produkcija galėjo pasiekti 10 tūkstančių vaikų visoje Kinijoje.

Pasaulyje ši šalis yra antroji pagal dydį pieno miltelių gamintoja. įsikūrusi Šiaurės Kinijos Hebei provincijos sostinėje Shijiazhuang, kompanija „Sanlu“ ilgus metus užėmė rinkos lyderės poziciją: 43 proc. šios įmonės akcijų priklauso Naujosios Zelandijos pieno pramonės gigantui „Fonterra“. Praėjusią savaitę „Sanlu“ sustabdė gamybą bei atšaukė produkciją, tačiau Kinijos valdininkai sureagavo tik tada, kai sulaukė raginimo iš Naujosios Zelandijos valdžios. „Provincijos sostinės valdininkai delsė pranešti apie rugpjūtį įvykusius apsinuodijimo atvejus pieno milteliais, kadangi tuo metu vyko 2008 metų Olimpiada“, - pranešė Hebei provincijos vicegubernatorius Yang Chongyong. Visgi, didžiausias šešėlis ir atsakomybė krenta ant Shijiazhuang valdininkų pečių. Apie įvykį turėjo būti paskelbta viešai jau rugpjūčio mėnesį. Galbūt tai būtų padėję išvengti mažylių mirčių…

Kai kurie šaltiniai teigia, kad melaninas į pieno produktus pateko ne šiaip: taip „Sanlu“ kompanija siekė suklastoti pieno kokybės testus. „Kinijos valdininkai puikiai žinojo, kaip panaudoti atšauktą produkciją. Melamine yra daug azoto, kuris dažnai naudojamas baltymų kiekiui matuoti, tokiu būdu gali būti nuslėptas pieno skiedimo atvejis.“, - komentavo „Fonterra“ kompanijos vykdantysis vadovas Andrew Ferrier.

Keturi pieno tiekėjai jau yra nubausti: jie „Sanlu“ kompanijai tiekė pieną su melaminu. Užkrėsti produktai spėjo pasiekti ir užsienio rinką: du pieno produktų gamintojai eksportavo produkciją į Jemeną, Bangladešą, Gaboną ir keletą kitų šalių. Visą produkciją teko atšaukti.

Tai ne pirmas kartas, kai Kiniją sukrečia panašus maisto produktų skandalas, kai maiste randama žmogaus sveikatai kenksmingų medžiagų. Panašūs skandalai, kuriuos valdžia stengiasi užglaistyti, gali pakenkti Kinijos ekonomikai, nes taip atbaidomi užsienio investuotojai, krenta jų pasitikėjimas Kinijos maisto pramone. Taip pat mažėja kinų pasitikėjimas vidaus rinkoje prekiaujamais maisto produktais.

Kovodamas su didėjančiu įvykio aukų skaičiumi ir neigiamu atgarsiu visame pasaulyje, sveikatos apsaugos ministras davė įsakymą ligoninėms bet kokia kaina gelbėti kūdikių gyvybes: „Tiek, kiek įmanoma, sumažinkite užnuodytų pieno miltelių žalą mažylių sveikatai“, – prašė Chen Zhu.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; Reuters
Nuotraukos: http://www.usatoday.com; http://ap.google.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną