Maisto papildus reikia pirkti tik iš legalių prekybos vietų

Maisto papildus reikia pirkti tik iš legalių prekybos vietų

VMVT perspėja vartotojus, kad maisto papildus reikia pirkti tik iš legalių prekybos vietų (parduotuvių, vaistinių, specializuotų maisto papildų skyrių). Jei maisto papildus pardavinėja platintojai, vartotojai turi paprašyti parodyti dokumentą, kuriuo gamintojas ar pardavėjas įgaliojo platintoją pardavinėti produkciją, taip pat paprašyti parodyti teritorinės VMVT išduotą maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą. Nereikėtų pirkti produktų iš platintojų, negalinčių dokumentais įrodyti, kad maisto papildai parduodami legaliai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), vykdydama maisto papildų importo ir vidaus rinkos kontrolę, per šių metų pirmąjį pusmetį patikrino 35 didmeninės, 29 mažmeninės prekybos įmones ir 241 vaistinę. Patikrinimų metu daugiausia buvo nustatyta ženklinimo pažeidimų – ant kai kurių maisto papildų pakuočių neteisingai nurodyti sveikatingumo teiginiai, maisto priedai nurodyti ne pagal teisės aktų reikalavimus, papildai nepilnai paženklinti ir kt.

Importo kontrolė. VMVT importo kontrolę vykdo pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. kovo 29 d. įsakymą  Nr. B1-354 „Dėl importuojamų negyvūninių maisto produktų valstybinės maisto kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ (Žin., 2007, Nr. 38-1430). Maisto papildų mėginiai atrenkami iš kiekvienos siuntos. Importo kontrolės metu buvo nustatyta, kad maisto papildo „Medella – 2“ (kilmės šalis Rusija) sudedamosios dalys buvo apdorotos jonizuojančia spinduliuote. Šią siuntą  uždrausta tiekti į Lietuvos rinką.

Vidaus rinkos kontrolė. Vykdydama kontrolę vidaus rinkoje, VMVT nustatė, kad maisto papilduose „Merz special dragees“ (kilmės šalis Vokietija) naudotas neleistinas maisto priedas – dažiklis E 127 (eritrozinas). Šio dažiklio neleidžiama naudoti maisto papilduose, jis gali būti naudojamas tik vaistiniuose preparatuose. Taip pat  nustatyta, kad maisto papildo „Sveikas miegas“ (kilmės šalis Latvija) sudėtyje yra 2 mg melatonino, kuris kelia riziką žmogaus sveikatai, nes esant tokiam šios veikliosios medžiagos kiekiui, produktas turi būti pardavinėjamas ne kaip maisto papildas, o kaip vaistas. Abiejų nesaugių maisto papildų tiekimas į rinką uždraustas. VMVT nurodė minėtoms įmonėms išimti maisto papildus iš rinkos ir apie tai informuoti tarnybą.

VMVT gavo informaciją iš Europos Komisijos, kad Ispanijoje užregistruoti 9, kitose ES valstybėse – 15 kepenų pažeidimo atvejų, susijusių su „Herbalife“ produkcijos vartojimu. „Herbalife“ produktai apibūdinami įvairiai – vienur kaip dietiniai, kitur kaip maisto papildai ar maistas, kurio vartojimas naudingas lieknėjimui ir bendram savijautos gerinimui. Ši produkcija parduodama vartotojams tiesiogiai per platintojus. Prieš keletą metų „Herbalife“ produktai buvo platinami ir Lietuvoje, tačiau šiuo metu mūsų šalyje jie nėra nei registruoti, nei notifikuoti.

Maisto papildai – tai maisto produktai, turintys mitybinį ar fiziologinį poveikį, kurių sudėtyje yra maistinių medžiagų. Jie skirti papildyti įprastą maisto racioną. Maisto papildai negali būti vaistais.

VMVT informacija
Nuotraukos: http://www.healthstore.uk.com

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną