Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

LRVVKA sėkmingai rengia virėjų meistriškumo kursus

2009-06-18
Paskelbk savo straipsnį

2009 m. kovo 29 dieną Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA) surengė profesionalų tobulinimosi kursus „Miniatiūriniai užkandžiai – furšetui, „vyno taurės“ vakarėliui ar kitoms vaišėms „nuo padėklo“. Tai pirmieji kursai planuojamame kursų cikle, skirtame įvairaus lygio priėmimų ypatumams, patiekalams, puošybos elementams. Meistriškumo ugdymo kursų tikslas – pagilinti žinias apie įvairius pobūvius, priėmimus.

LRVVKA tarybos narė Ona Jurkšienė supažindino iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkusius kursų klausytojus su patiekalų pateikimo ypatumais dieninėse ir vakarinėse vaišėse, kuriose pateikiami miniatiūriniai užkandžiai. Buvo paaiškinti protokoliniai įvairių stilių vaišių reikalavimai bei patiekalų pateikimo ypatumai, aptarti subtiliausi skirtumai tarp įvairių dieninių priėmimų: „Taurė šampano“, „Taurė vyno“, Spaudos konferencija, „Kviestiniai pusryčiai“, „Arbatėlė“, „Ponių kava“, „Žurfiksas“ ir vakarinių priėmimų: Furšetas, Bufetas, Kokteilis. Auditorijai pateikta vaizdinė medžiaga, nuotraukos vaizdžiai iliustravo dėstytojos pasakojimą.

Šaltųjų ir karštųjų užkandžių kąsnelių ir mini desertų gamybą demonstravo LRVVKA tarybos narės, LRVVKA virėjų komandos „Gintarinis aljansas“ narės, tarptautinių konkursų prizininkės Honorata Lyndo ir Halina Višnevskaja ir Rūta Šiušienė. Klausytojams buvo pateikta net 17 įvairių šaltųjų ir karštųjų užkandžių iš žuvies, jūrų gėrybių, paukštienos, mėsos, laukinienos, daržovių, sūrių, tešlos ir 6 skirtingi mini desertai iš įvairių kremų, tešlų, sūrių ir vaisių. Patiekalai buvo parinkti taip, kad patenkintų įvairaus lygio priėmimų poreikį. Buvo naudojami tiek brangūs produktai, tokie kaip ančių kepenėlės, jūrų šukutės, tiek pigesni produktai. Daugeliui užkandžių dėstytojos siūlė net po keletą pateikimo būdų, kūrybingai panaudodamos įvairius mažus indelius, taureles, smeigtukus. Visus pagamintus patiekalus kursų klausytojai galėjo paragauti, įvertinti jų skonines savybes.

2009 m. gegužės 17 dieną LRVVKA surengė antruosius meistriškumo ugdymo kursų ciklo profesionalų tobulinimosi kursus „Meistriškas banketo valgiaraštis – ir protokoliniam renginiui, ir tradicinei užstalei...“.

Didžiausias virtuvės meistrų išbandymas – surengti įsimintiną pobūvį pačių įvairiausių skonių svečiams. Tam reikia ne tik išradingumo ir kūrybiškumo, bet ir tam tikrų žinių. LRVVKA tarybos narė Ona Jurkšienė supažindino kursų klausytojus su pobūvių, kurių metu vaišinamasi sėdint, ypatumais. Buvo aptarti oficialūs valstybiniai, diplomatiniai priėmimai, kuriuos rengiant laikomasi specialaus protokolo, patvirtinto Vienos konferencijoje 1961 m. balandžio 18 dieną. Buvo paliestos ir stalų serviravimo taisyklės, kurias svarbu išmanyti ne tik padavėjams, bet ir virėjams, norint tinkamai parinkti indus patiekalų pateikimui. Buvo akcentuoti valgių patiekimo reikalavimai ir taisyklės – patiekimo eilės tvarka, temperatūriniai ir puošybos reikalavimai. Ypatingas dėmesys buvo skirtas valgių parinkimui. Sudarant renginio valgiaraštį, reikia atsižvelgti į daugybę faktorių, juos derinant tarpusavyje – kokia proga rengiamos vaišės, kiek ir kokių svečių kviečiama, kokius gėrimus rinksis svečiai, kokiu metų laiku vyks renginys ir daugelį kitų.

LRVVKA tarybos narė, LRVVKA virėjų komandos „Gintarinis aljansas“ kapitonė, tarptautinių konkursų prizininkė Aldona Gečienė kursų klausytojams pademonstravo savo variantą protokolinių pietų, sudarytų iš šešių patiekalų. Protokolinius pietus kursų klausytojai pradėjo degustuoti „šefo komplimentu“, po kurio ragavo modernius šaltąjį ir karštąjį užkandžius, gomurį atgaivino namų gamybos keptų obuolių šerbetu, pasimėgavo nuostabaus skonio karštu patiekalu iš fazano krūtinėles. Pietus vainikavo subtilaus skonio desertas – kavos putėsiai su medaus skonio padažu.

Banketui – tradicinei užstalei virtuvės meistrė Aldona Gečienė siūlė novatoriškus tarptautinės virtuvės patiekalus – fetos sūrio ir šviežio agurko pyragą bei kiaušinių ir ančiuvių pyragą, o šefės pagamintas triušienos „terinas“ visus sužavėjo tiek savo skoniu, tiek struktūra.

Kursų klausytojai ne tik stebėjo patiekalų gamybą, ragavo visus gamintus patiekalus, bet ir patys padėjo gaminti įmantriausius patiekalus. Pasisėmę naujų idėjų vasaros sezonui, kursų dalyviai nekantriai laukia rudenį vyksiančio kursų ciklo tęsinio...

Kursų „Miniatiūriniai užkandžiai – furšetui, „vyno taurės“ vakarėliui ar kitoms vaišėms „nuo padėklo“ galerija >>

Kursų „Meistriškas banketo valgiaraštis – ir protokoliniam renginiui, ir tradicinei užstalei...“ galerija >>

LRVVKA informacija ir nuotraukos